Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Filter, da ili ne?

Go down 
+14
wranjo123
bayro
G.S.Patton
Sarmageddon
Davorin
Rakija
Tomo1978
dado
picipl
ivek
leonhardy
babaq
SašaZg
Majka
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 19:35

Davorin je napisao/la:
Sarma sve ok, samo mi pod broj 4 nije bas najasnije 😎😎😎

Broj 4: diskusija da li se za rustifizirane lule koristi vrijes losije kvalitete ili ne 😊
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 19:49

Pa to nije za diskusiju, one prve tri tocke mogu biti, pa naravno da se koristi vrijes s greskom. Vrijes s angel hair, pa rustikarenje bi bio nivo ratnog zlocina 😎😎😎😎
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 20:02

Naravno da se osjeti! Zna se tko stavlja filtere! umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 20:32

Znaci ako korisitis meer filter, a ne ugljen, nisi peder nego homo? Meer filter je politicki korektan filter! Smile
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 20:40

Majka je napisao/la:
Znaci ako korisitis meer filter, a ne ugljen, nisi peder nego homo? Meer filter je politicki korektan filter! Smile

lol!
[Vrh] Go down
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 20:51

[You must be registered and logged in to see this link.]

Meer filter na posteljici od Cube Cuta... Smile
[Vrh] Go down
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 56
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 20:59

Ugljene koristimo mi rudari Avlije Sirotanivići!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty17.10.17 21:42

Pa nema beda.... vise puta receno, tko voli neka izvoli😎.
Filter je ok, tko ga smatra potrebnim. Ideja, a zato sam spomenuo meer, da se slicni efekti mogu dobiti za bitno manju cijenu. Kako god okrenes, uz ne malu cijenu duhana, jos trosak filtera....🙄
Istina nisam bas nikada bio na cistom vezano na filozofiju koristenja filtera... tocnije ... Zasto koristiti filter? Neke zdravstvene teorije bas i ne stoje... ne vjerujem da ima, na tome podrucju, nekih bitnih razlika
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 6:23

Ja ih koristim iz ciste komocije. Ionako nemam vremena za lulu, pa kad je zapalim 1-2 puta na mjesec, onda mi se ne da pre vise razmisljati o tempu puckanja, slinjenju, koliko sam sabio duhan i slicnim stvarima. Filter me spasava od vecine njih i pusta da uzivam. Nisam dovoljno napredan pusac da bi uocio kolika je tocno razlika u okusu, pa mi ne smeta.

Kako sam bayri jednom prilikom rekao, kao doom na easy. Wink
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 6:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 6:50

Hehe, u moje vrijeme, to je izgledalo ovako:

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 6:56

Da, jos da se dopunim malo...

Lula predvidjena za filter se moze pusiti i bez njega. Tako da po meni, ta opcija je zgodna za imat. Usporedbe radi, imas auto kojeg mozes natjerati 300 na sat. Vjerojatno nikada neces koristiti tu brzinu, ali lijepo je znati da imas i tu opciju. Wink
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 10:42

Načelno sam za filtere ali pušim dosta i bez filtera pa:
- siguran sam da duhani koji su preoštri za jezik s filterom postanu malo mekši,
- fini kvalitetni duhani zbog filtera ne mijenjaju okus skoro ništa, a i tada ne uvijek na lošije nego nekad i nabolje što ovisi o duhanu
- filteri ne rješavaju slinjenje jer se lule praktično isto ponašaju, čak ni filteri od balze, za to su možda najbolji papirnati filteri/uz kornice
- dobro kaže Rakija da se filterašica može pušiti i bez filtera, a dodao bih da u tom slučaju nema razlike od nefilterašica
- filteri ne smanjuju must kako dobro napuniti i nabiti duhan, (off.t. Very Happy tko nabije taj dobije )
- filteri moraju biti kvalitetni jer se u suprotnom može pljuckati ugljene mrvice i prašina

Kad se sve razmotri Davorin dobro kaže "Zašto koristiti filter?" - pogotovo ako se rijetko puši,
vjerojatno je odgovor - kako tko voli
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 11:02

zašto koristiti filter? barem u mom slučaju ima nekoliko razloga. prvo, mogu osjetiti više nijansi i detalja u duhanima. bez obzira mijenja li ili ne okus duhana, meni to bolje odgovara. isto tako volim više pušiti iz vrijesa ili morte zato jer malo "izmijeni" duhan nego npr.meera koji bi trebao biti manje više neutralan. filter mi također dobro dođe kod ekstra jakih duhana jer ih malo ubije, ali i dalje me nikotin pukne. na kraju, filter mi još odgovara jer spriječava da povučeš razno smeće pred kraj lule ili sitniji duhan generalno. no, kako su svi rekli sto ljudi sto ćudi.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 16:02

...i na koncu, da citiram samog sebe, što inače jako volim: "netko voli pop , netko popadiju, a netko opet popadijinu kćer! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 56
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 16:07

kako vrijeme ide ove starije mi sve draže!
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 16:49

Rakija je napisao/la:
Da, jos da se dopunim malo...

Lula predvidjena za filter se moze pusiti i bez njega. Tako da po meni, ta opcija je zgodna za imat. Usporedbe radi, imas auto kojeg mozes natjerati 300 na sat. Vjerojatno nikada neces koristiti tu brzinu, ali lijepo je znati da imas i tu opciju. Wink

To mislis sa onim dodatkom za usnik koji smanji 9mm na standard ili vako , kroz rupet'nu. ?
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 16:52

Tomo1978 je napisao/la:
Rakija je napisao/la:
Da, jos da se dopunim malo...

Lula predvidjena za filter se moze pusiti i bez njega. Tako da po meni, ta opcija je zgodna za imat. Usporedbe radi, imas auto kojeg mozes natjerati 300 na sat. Vjerojatno nikada neces koristiti tu brzinu, ali lijepo je znati da imas i tu opciju. Wink

To mislis sa onim dodatkom za usnik koji smanji 9mm na standard ili vako , kroz rupet'nu. ?


Znam ih dosta koji dime kroz rupetinu, Ali nije bas zdravo za tenon (moja slobodna procjena). Adapter nabavis I turi deder
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 16:59

Kada se samo sjetim koliko sam tih adaptera od rahmetli Dreiera donio....On mi ih je poklanjao, jerbo Austrijanci  (kao - recimo južni Švabe!) isto puše sa filterom, pa je imao punu ladicu adaptera! Rolling Eyes

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 17:23

da svakako je preporučljivo staviti adapter, ne samo radi tenona, nego radi adekvatnog protoka dima,  a ocjena promjene okusa duhana, svakako spadaju u subjektivne prosudbe. Po čistoj logici, aktivni ugljen nije selektivan, i isto tako će upiti dio vlage i katrana kao i arome, ali ponavljam, nije to sveto pismo. Nekome tako odgovara. Lično, dakle moje mišljenje, da je filter jedan dobar marketinški potez Njemačkog genija, koji je radio najbolje automobile, lijekove i puno toga Die Beste... , ( a da ne budem zao ... i krematorije  Shocked   ) puffy

Inače da budemo precizni prve filtere za lule su napravili Ameri, ali naravno da se nisu zadržali...
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 18:02

bayro je napisao/la:
Kada se samo sjetim koliko sam tih adaptera od rahmetli Dreiera donio....On mi ih je poklanjao, jerbo Austrijanci  (kao - recimo južni Švabe!) isto puše sa filterom, pa je imao punu ladicu adaptera! Rolling Eyes


"Poklanjao".... khm... khm... 😂😂
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 18:33

A ja imam jednu Stanwelicu koja je predviđena za filter i pušim je bez filtera i bez adaptera...ne osjetim nikakvu razliku u usporedbi s ne-filterušama
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty18.10.17 20:16

Sarmageddon je napisao/la:
bayro je napisao/la:
Kada se samo sjetim koliko sam tih adaptera od rahmetli Dreiera donio....On mi ih je poklanjao, jerbo Austrijanci  (kao - recimo južni Švabe!) isto puše sa filterom, pa je imao punu ladicu adaptera! Rolling Eyes


"Poklanjao".... khm... khm... 😂😂

Poklanjao, poklanjao! Držao ih je u ladici ispod pulta! I znam na što aludiraš! šokre4 Ima poklona i "poklona"! Ovo je stvarno bio poklon, jer i tako nije znao što bi s njima! Zadnjeg sam ubacio u ovu novu Lorenzo lulu kojom sam se počastio u "Tocororu"!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty22.10.17 15:25

Jedno pitanje-meni su vecina lula 9mm filter(skoro sve) ali ih pusim bez filtera.Jel neka razlika ako nabavim te adaptere-trenutno ih na SP nema,i zar mi nece oni posto su od gume/plastike menjati ukus duvana?
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty22.10.17 18:33

ja sam kratko pusio s tim nastavcima ili sad kad ostanem bez filtera i nisam primjetio da mijenjaju okus jer su tvrda plastika. trebao bi ih nabaviti jer ti se može smanjiti/izvitoperiti tenon. na svu sreću to sam naučio na svojoj kuruzari
[Vrh] Go down
Sponsored content





filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Filter, da ili ne?   filter - Filter, da ili ne? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Filter, da ili ne?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Filter za lulu
» filter; da ili ne argumenti za i protiv
» Brigham Pipe Filter Rock Maple Distillator

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: