Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 ''Nova Peterson kvaliteta''

Go down 
+3
bayro
Davorin
Lakeman
7 posters
Autor/icaPoruka
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2205
Join date : 31.01.2017
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty17.02.19 22:32

Čovjek kupio novu Petersonku, kaže da ju je pušio cca 12 puta u tjedan dana (to mi se čini jako puno za novu lulu).
I, pukla....

[You must be registered and logged in to see this link.]


_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty17.02.19 22:35

Jezi ga... upravo ono o čemu smo nedavno pričali. Vrijesa sve manje, ne suše ga dovoljno, ne stabiliziraju drvo, kao što neki rade npr, moja malenkost, i onda jednom ozbiljna firma ode u šturc. Istina da su je kupili Ameri, što već samo po sebi govori da će kvaliteta past... ''Nova Peterson kvaliteta'' 2235064407
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty17.02.19 23:03

Da.
Očito nedovoljno sušeni vrijes, ono u stilu: "ajde, ajde, idemo s tim što prije u proizvodnju!", plus činjenica da su firmu Ameri kupili, plus to da je majstor ipak pretjerao s novom lulom; dvanaest pušenja u sedam dana affraid je ipak previše, plus mogućnost da je krivo zabušena rupa za sistemku....
Ma negdje sam pisao davno o upušivanju, upravo na ovom forumu (ili upušavanju - nisam siguran), niti u novi auto ne sjedneš i ne tutnjiš odmah s njim 180 na sat...
Majstoru očito zvijezde nisu bile sklone, on sam je tome vjerojatno dosta pridonio i eto rezultata. Sad može samo sjesti i plakati.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty17.02.19 23:21

Moj mr.brog je barem izdržao koju godinu lol!
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty17.02.19 23:53

Bayrinog sam misljenja da je nije upusio kako treba,nego do vrha odmah,a to 12 puta u 7 dana,mozda je jedan dan bilo 5 puta...
[Vrh] Go down
Horla
Hladan dim
Hladan dim
Horla


Broj postova : 824
Join date : 24.01.2018
Age : 43
Lokacija : Beograd

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.02.19 9:40

Može da sačuva prsten i usnik;)
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.02.19 14:56

Horla je napisao/la:
Može da sačuva prsten i usnik;)

Može, Horla, može! Može ih i na ćunu objesiti za ukras! ''Nova Peterson kvaliteta'' 171190064

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.02.19 16:08

jedino za to... a pošto je rustikarena, očito ni vrijes, kakav bio da bio, je daleko od vrhunskog.. Istina da ovako pukne, to nisam nikada vidio... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2205
Join date : 31.01.2017
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.02.19 19:17

nekako mi se čini da je možda dobrano ju zapušio i onda izašao na minus 25C i krenuo kući.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.02.19 19:21

Lakeman je napisao/la:
nekako mi se čini da je možda dobrano ju zapušio i onda izašao na minus 25C i krenuo kući.

Vjerojatno! Majstor! Ovo stvarno još nikad nisam vidio. Ima vjerojatno nešto u tome da vrijes nije dovoljno odležao, ali ju je majstor dokusurio!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3160
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.02.19 23:48

Stvarno "majstorski".
Sačuvaj me Bože i tog pušenja od 12 puta u 7 dana, ali i kvaliteta.
Ovako nešto nisam dosad video. Progorene da, ali ovo...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty19.02.19 9:17

Sve se slazem... sigurno da ima ljudskog faktora, ali ovakva pukotina se moze pojaviti samo na dijelu dugih godova ( koje burl vrijesa ne bi smio imati ) to je vjerojatno komad, iz kojeg je izlazio dio korijena. U dobra vremena, takav komad bi odmah zavrsio u smecu, ocito novi vlasnik samo razmislja o kolicini, ne kvalitetu.. tuzno, ali vec vidjeno, kad Ameri preuzmu... 😳
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.05.19 11:24

Dakle malo dalje o ovoj temi... kako smo već napisali, od dobre marke postaje (osrednja ) konfekcija. Javili su mi se iz Irske, vidjevši moju stanicu. Razmišljanja idu prema obnavljanju proizvodnje lule od bog oaka ( morte )... iz kataloga 1906 se se vide ondašnja proizvodnja... ručno rađena

[You must be registered and logged in to see this link.]

Naravno nitko više nema iskustvo rada sa mortom, pa skupljaju iskustva i moguće suradnje i pazi sad ovo, što me je (malo ) šokiralo.. Peterson više NE RADI lule kod sebe, nego drugdje daje kompletnu strojnu obradu. U petersonu se samo, nazovimo to tako, finiširaju. ( Na neki način to je jasno, rad majstora je preskup i više ih nema ) Naravno da takvu info kriju kao zmija noge... nešto što se već zna godinama da se Dunhill ne proizvodi više u UK. Dakle, nekada smo mi, starija generacija, bili zakleti obožavaoci Petersona... na žalost nisam siguran da više baš mogu preporučiti... sve od prije nekih 5-6 godina još može proći. Dobra vremena su bila kada je zastupnik Petersona, Satelit u Zgb, isporučivao lule prve kvalitete, kada sam izabrao godišnjakinje, kojih više nije bilo u ponudi, a oni su ih napravili za mene... a Tempi Pasati
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.05.19 15:44

Dobro, to je bilo i za očekivati. Dunhill je odavno prestao proizvoditi lule, valjda samo bijelu točku udaraju, a Peterson je onda mogao uposliti dr. Gumbasa da mu udari oznaku. ''Nova Peterson kvaliteta'' 171190064

Majstora više nema, a mi bismo trebali biti valjda izvoznici materijala, što nas svodi na status kolonije, ali dobro, možda netko i tu nađe svoj interes.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.05.19 18:24

pa tako to ide... istina oni imaju svojeg bog oaka u dovoljnim količinama, sam nema više tko raditi... Klasični problem, i definicija dobre vlade. Od siromašne zemlje gdje su svi dolazili radi jeftine radne snage, do bogate zemlje gdje više ne možeš adekvatno platiti majstora da se školuje i radi za tebe... zato postoje jeftine zemlje. Shocked
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty18.05.19 18:30

Davorin je napisao/la:
pa tako to ide... istina oni imaju svojeg bog oaka u dovoljnim količinama, samo nema više tko raditi... Klasični problem, i definicija dobre vlade. Od siromašne zemlje gdje su svi dolazili radi jeftine radne snage, do bogate zemlje gdje više ne možeš adekvatno platiti majstora da se školuje i radi za tebe... zato postoje jeftine zemlje. Shocked

Potpisujem. Pa mi smo pali svi zajedno niže od nekadašnjeg Belgijskog Konga. Crnci - eto što smo!

(da me se pogrešno ne razumije, ovo "Crnci" je figurativno, bez ikakve rasističke konotacije.)

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





''Nova Peterson kvaliteta'' Empty
PostajNaslov: Re: ''Nova Peterson kvaliteta''   ''Nova Peterson kvaliteta'' Empty

[Vrh] Go down
 
''Nova Peterson kvaliteta''
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» nova posiljka od SP
» Nova pipa
» nova u ergeli
» Nova akvizicija!
» Nova s buvljaka

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: