Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prva lula? Koja, gdje i kako?

Go down 
+5
ilustrišimuš Batorić
Slajs
babaq
bayro
ermallion
9 posters
Autor/icaPoruka
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty03.09.20 15:26

Vjerujem da je ovo nepopularna tema, ali što je - tu je.

Volio bi prijeći sa motanih cigareta na lulu jer sam, između ostalog, shvatio da od dnevnih deset-dvanaest cigareta stvarno guštam u njih tri-četiri. Sve ostalo je nekakva mahinalna navika, često i ne popušim do kraja. S druge strane, u nekim situacijama - druženjima, radom za stolom i sl. - imam poriv za paljenjem jedne za drugom. Ne toliko zbog unosa nikotina koliko zbog toga da nešto radim rukama. Lula, koja dugo gori, mi se čini kao idealna za takve prilike. Također, sviđa mi se izgled, miris i taj neki socijalni aspekt lula, pogotovo jer dobar prijatelj ima naviku zapaliti neku staru lulu (punjenu, doduše, domaćim duhanom upitne kvalitete) kad se, prerijetko, nađemo uz pivo.

E sad, pošto ne znam u kojoj mjeri mi to sve lula može pružiti i zamijeniti, ne bih htio uložiti više od - 'ajmo reći - 200 kn u lulu. Koji mi je najbolji put? Kupiti nešto novo, polovno, online ili iz nekog zagrebačkog dućana?

Vidim da je jedna od preporuka za početak i lula od kukuruza. One se kreću, ako se ne varam, oko 40-50 kn. Problem je jedini što mi se, moram priznati, baš i ne sviđaju. Gledao sam i Savinelli Grezza 804ks lule koje mi se sviđaju, iako mi je nešto izvan budžeta. Kad smo već kod toga, sviđaju mi se lule canadian, dublin i sl. oblika. Možda pjeskarene, mat i, ako je moguće, bez metalnih detalja. Nešto ovako:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pa čak i ovako nešto
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali, zapravo, nisam izbirljiv. Vjerujem da bi našao i pokoju kinesku, a da mi se sviđa.

Neke smjernice, savjeti, što valja, što ne valja je dobrodošlo!

Rale likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17116
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty03.09.20 16:17

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty03.09.20 16:50

Hvala na odgovoru! Na žalost, sve lule koje navodiš na stranici, iako lijepe, su ipak iznad mog polustudentskog budžeta.

Što misliš o Savinelli Grezza seriji?

Možda nešto polovno?
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3012
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty03.09.20 17:35

A da krenes sa corn cob lulom, americke proizvodnje, kineske ni u ludilu

[You must be registered and logged in to see this link.]

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty03.09.20 18:13

[You must be registered and logged in to see this link.] Moja ti je preporuka da si kupiš corn cob koji imaš u Zagrebu, temper i šibice! Duhan ti mogu dati i ja negdje jer vidim da si iz Zagreba da imaš što manji inicijalni trošak! Osobno sam tako krenuo i cifra je bila negdje oko 150 kn. Htio sam vidjeti je li to za mene. Skurio sam jezik nekoliko puta i palio lulu 10 puta... Ali odmah čim sam zapalio i taj corn cob s Original Choiceom, znao sam da ću se zadržati u lulama.
Mislim da ti je to dobra formula za početak, mislim ne da skuriš jezik, nego da vidiš dinamiku pušenja lule jer možda ti se neće svidjeti. Inicijalni trošak ti je tako minimalan, a steći ćeš dojam o tome želiš li nastaviti dalje. Ako želiš, onda započinješ jednu lijepu avanturu! Ako ne želiš, nisi mnogo potrošio, a opet možeš reći da si probao! Win win! Cool

bayro, G.S.Patton and Marko1980 like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17116
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty03.09.20 18:57

Ovo je definitivno dobra i ideja i ponuda!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty04.09.20 11:23

Znači kukuruzara je dobar put za početak?

I meni, kao potpunom početniku, se to čini kao dobar start - najmanji inicijalni trošak. Jedino me mučilo da li lula od kukuruza može dočarati cjelokupni dojam, da li će me nepotrebno odbiti od cijele priče.

Super! Ljudi, hvala vam na odgovorima!
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty04.09.20 13:26

Ergo, pravac Havana, kupi corn cob i javi se na PM za duhan i alat! Cool
[Vrh] Go down
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty04.09.20 13:35

Samo da dođe plaća i sjedam na bic: pravac Kuba. Smile
[Vrh] Go down
ilustrišimuš Batorić
Prva lula
Prva lula
ilustrišimuš Batorić


Broj postova : 71
Join date : 25.04.2020
Age : 33
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty04.09.20 14:08

Nema u Havani corn cobica, ali ima u kiosku na Ilici kod Frankopanske.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty04.09.20 17:09

ilustrišimuš Batorić je napisao/la:
Nema u Havani corn cobica, ali ima u kiosku na Ilici kod Frankopanske.

Ima! Bio sam neki dan tamo i ponovno su dobili! Ne stavljaju ih na web
[Vrh] Go down
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty04.09.20 18:51

Usput, da li i kukuruzare moraju proći početno upušavanje (ili upušivanje - što je točno?)? Koliko one uopće mogu trajati?

ermallion likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty04.09.20 19:15

Ma ne brini za to, možeš odmah puniti do vrha i pušiti! Mogu trajati dugo, ako se brineš, ali namjena ove koju ćeš ti kupiti nije takva...

Branislav likes this post

[Vrh] Go down
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty10.09.20 12:22

Vidim da ljudi po internetima često hvale glinene lule, a dostupne su u Havani i jeftine su. Plus je i što ne zahtijevaju nikakav 'break-in' niti ih se treba odmarati. Da li mi je to možda bolja opcija od kukuruzare?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17116
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty10.09.20 17:43

Nije. Jako se zagrijava i definitivno nije za početnika.
Moraš naučiti i pušiti i čistiti lulu i održavati je, a to sa glinenom ne ide.

Uzmi kod Goge jednu Lorenzo Spitfire i uči na njoj.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty10.09.20 22:48

Imao sam raznih lula, raznih cijenovnih razreda, shapeova itd, i uvijek s guštom i veseljem zapalim cobicu. Obožavam te lule. Ne trebaš uopće bježati od njih.

bayro and Rale like this post

[Vrh] Go down
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty29.09.20 10:13

Samo mali update: jučer sam od prijatelja dobio neku lulu koja mu se petlja po stanu od tko zna kad. Bilo je teško odvojiti usnik od ostatka, ali nakon nekoliko pokušaja sam uspio. Kanal vrata lule je trenutno začepljen tako da mi ne gine dobro dubinsko čišćenje. Žarnica mi se čini dosta čista. Jedina oznaka na luli je 'Bruyere' i ispod toga je neki izlizani tekst—pretpostavljam 'garantie'—tako da je, ako me brza online pretraga ne vara, riječ o klasičnoj rinfuza-luli od vrijesa iz sredine 20. st.

Planiram ju očistiti metodom alkohola i soli, a usnik malo pobrusiti finim vodobrusnim papirom pa probati ispolirati. Pretpostavljam da je samu glavu i žarnicu za sada bolje da ne diram.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim toga, kupio sam jednu kukuruzaru i Original choice. To je duhan koji sam svojevremeno pušio, ali u varijanti za motanje. Isprobao sam ga na brzinu, odlično miriše, ali mi ima kiseo i gorak okus. Pretpostavljam da je to do loše tehnike punjenja lule i možebitnog prebrzog pušenja jer je nekoliko trenutaka bio prilično fin kad sam pripalio bez veze polunapunjenu lulu nekakvom krnjom metodom zračnog džepa.

Marko1980 and Rale like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty29.09.20 11:11

Krasna lula!
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty29.09.20 11:35

Ili prebrzo pusis ili si prejako nabio duhan ili je duhan presuh

Rale likes this post

[Vrh] Go down
ermallion
Prva lula
Prva lula
ermallion


Broj postova : 31
Join date : 03.09.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty29.09.20 12:11

wranjo123 je napisao/la:
Ili prebrzo pusis ili si prejako nabio duhan ili je duhan presuh
Ovo prvo je sigurno. Primjećujem da kad se usporim, okus se poboljša. Čak mi se čini da prerahlo punim pa moram brže pušiti kako bi održao duhan zapaljenim. Ništa, kako bi stari Zagorci rekli: practice makes perfect!
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty29.09.20 20:53

Osobno nisam ništa bitno mijenjao u tempu kojim inače pušim (brže) i primijetio sam da mi posljednji OC koji sam kupio također ima tendenciju gorkog okusa! To prije nisam iskusio! Definitivno je potrebno usporiti, ali opet nisam dobio u par lula onaj stari okus OC-a.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty10.10.20 11:01

Možda da posoliš lulu ako je starija? Vidi pod: metoda čišćenja solju i alkoholom. Zna se zavući ta gorka skrama u starije lule.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula? Koja, gdje i kako?   Prva lula? Koja, gdje i kako? Empty

[Vrh] Go down
 
Prva lula? Koja, gdje i kako?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» koja je ovo lula ?
» Koja je ovo "A" lula? *restaurirana*
» Koja bi ovo bila lula
» Koja je ovo predivna lula?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: