Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 DIY crumble cake how-to?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

DIY crumble cake how-to? Empty
PostajNaslov: DIY crumble cake how-to?   DIY crumble cake how-to? Empty05.03.21 14:35

Kad bih htio prešati crumble cake, ima li tko kakav savjet? Naravno da ću i zguglati i nadovezati se na ovaj post ako nađem potrebne info.

Prva stvar za razmotriti je koji duhan uzeti. Mislim da bi mi osobno prvi izbor bio neki duhan poput HH Burley Flakea koji nema nikakav karakter, pa da vidim što se može poduzeti da se to popravi.

Druga stvar je kakav karakter mu pokušati dati. Osobno me jako zanima može li se dobiti peated duhan ako ga se prije preše ovlaži s malo Ardbega (po mogućnosti mladog, jako dimljenog poput Wee Beastie, ako nađem da mi netko od frendova ima baš taj pa me počasti s par mililitara). Također neka Virginija poput ove iz XXF mi također ne paše sama po sebi, ali ju spašavaju orijentalci, no bio bih ga žrtvovao za eksperiment. No budući da ga wranjo cijeni takvog kakav je, a bio je small batch, šteta ga je, dok meni pak trebaju pare. Kad bih išao s Virginijom, nemam ideje? Ne bih htio uzeti MB No.1 iz straha da će gristi, ali ako netko već ima malo, ne moram ja za prvu sprešati više od 10 grama. Mogu, ali ne moram. Šteta bi mi bilo kupiti pa da mi propadne jer osim ove ideje nemam nijednu drugu što bih s njime.

Naravno da bi za crumble cake bio bolji neki ribbon cut, ili ready rubbed, ali ne znam koji bi uzeo, a da sam po sebi nije dovoljno bezličan. Prijedlozi? Ili mislite da bi flake oblik nakon rastarančiranja bio sasvim pogodan?
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1213
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

DIY crumble cake how-to? Empty
PostajNaslov: Re: DIY crumble cake how-to?   DIY crumble cake how-to? Empty05.03.21 14:45

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

DIY crumble cake how-to? Empty
PostajNaslov: Re: DIY crumble cake how-to?   DIY crumble cake how-to? Empty05.03.21 14:51

citao sam davno clanak od peasea gdje objasnjava aromatiziranje duhana i kaze da je najbolji nacin staviti malo zeljene tekucine na vaticu i ostaviti u tegli da duhan sam povuče. prednost je sto uvijek mozes ponoviti postupak ako ti nije dovoljno jaka aroma.

Sokreos and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

DIY crumble cake how-to? Empty
PostajNaslov: Re: DIY crumble cake how-to?   DIY crumble cake how-to? Empty05.03.21 15:37

Marko1980 je napisao/la:
Ili mislite da bi flake oblik nakon rastarančiranja bio sasvim pogodan?

Ne vidim smisla prešani duhan smrviti pa ponovo prešati. Osim zbog dodavanja arome, no to radije napravi ovako kako je wranjo napisao.Uzmi neki ribbon.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

DIY crumble cake how-to? Empty
PostajNaslov: Re: DIY crumble cake how-to?   DIY crumble cake how-to? Empty05.03.21 22:34

Polerouter je napisao/la:

Ne vidim smisla prešani duhan smrviti pa ponovo prešati. Osim zbog dodavanja arome, no to radije napravi ovako kako je wranjo napisao.Uzmi neki ribbon.

Ima smisla ovo što pišeš.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

DIY crumble cake how-to? Empty
PostajNaslov: Re: DIY crumble cake how-to?   DIY crumble cake how-to? Empty06.03.21 6:57

Ma stvar je u tome da možda ne budem imao izbora hoće li biti ribbon ili flake. Okus duhana je bitniji nego rez, ako je flake moguće smrviti, a obično je moguće. Nikakva korist od ribbona ako je 50 % latakije, treba prvo i osnovo biti neutralni duhan.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Sponsored content





DIY crumble cake how-to? Empty
PostajNaslov: Re: DIY crumble cake how-to?   DIY crumble cake how-to? Empty

[Vrh] Go down
 
DIY crumble cake how-to?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Moj prvi cake
» RMC Scottish cake
» McClelland: 5100 - Red Cake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: