Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!

Go down 
+2
ssekir75
bayro
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 1:28

Skinuto sa carina.hr, ukoliko imate neke rodbine ili prijatelja u zemljama u kojima nije deracina sto se tice davanja na duhane, procitajte ovo sto sam dolje copy pasteao:

"Dakle, oslobođeno od plaćanja carine je i slijedeća roba sadržana u pošiljkama koje besplatno šalju fizičke osobe iz inozemstva drugim fizičkim osobama u RH, pod uvjetom da te pošiljke nisu komercijalne naravi:
a) duhan i duhanski proizvodi: do 200 cigareta ili 100 cigarilosa (cigare težine do 3 g po komadu) ili 50 cigara ili 250 g duhana za pušenje, odnosno srazmjerna kombinaciju navedenih količina duhanskih proizvoda;
b) alkohol i alkoholna pića:
- destilirana i žestoka alkoholna pića s udjelom alkohola većim od 22 %, etilni alkohol s udjelom alkohola od 80 % i više: 1 litra, ili
- destilirana i žestoka alkoholna pića, aperitivi iz vina ili alkohola i slična pića s udjelom alkohola 22 % i manje, te pjenušava i desertna vina: do 2 litre, te
- ostalo vino: 2 litre, odnosno
- odgovarajuća srazmjerna kombinacija količine navedenih pića;
c) parfemi do 50 ml i toaletne vode do 25 ml;

Roba nekomercijalne naravi

Fizičke osobe mogu uvoziti isključivo robu nekomercijalnog karaktera, dakle za svoje osobne potrebe. Prava fizičkih osoba pri uvozu i izvozu robe propisana su odredbama Zakona o trgovini (NNRH, broj 87/08, 96/08 i 116/08). Članak 53. navedenog zakona propisuje da domaće i strane fizičke osobe mogu slobodno unositi i primati iz inozemstva, odnosno iznositi i slati u inozemstvo predmete osobne prtljage, hranu i predmete za osobne potrebe i potrebe članova svoje obitelji, predmete za potrebe svog domaćinstva i životinje, u količinama koje nisu namijenjene preprodaji.

Robom nekomercijalne naravi, prema članku 2. Uredbe za provedbu Carinskog zakona, smatra se roba koja se prima povremeno i čija vrsta i količina ukazuju na to da je namijenjena za pojedinačnu, osobnu uporabu, za uporabu u kućanstvu primatelja ili je jasno da se radi o poklonu.

Ukoliko se pak radi o pošiljkama veće količine identične robe, i to u kraćim vremenskim razdobljima, tada se iste ne mogu smatrati pošiljkom u nekomercijalne svrhe, pogotovo kada ovu robu šalje inozemna pravna osoba. U takvom slučaju ne može se primjeniti spomenuta odredba članka 53. Zakona o trgovini, već se smatra da se radi o uvozu robe u komercijalne svrhe, kojega može obaviti isključivo trgovac pojedinac - poduzetnik, ili trgovačko društvo, dakle osoba koja je registrirana za obavljanje gospodarske ili profesionalne djelatnosti – što propisuje članak 4. stavak 1. istoga zakona."


Jedini je problem ovaj limit od 250g koji cuci u pozadini no ukoliko se uzme da u Osijeku gule kozu na sve preko cifre od oko $45 (izracunajte sami koliko je to kolicinski duhana ako se u to ubroji i shipping) onda su ipak moguce neke povoljnije kombinacije...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 1:30

Ovo je odgovor od smokingpipesa nakon sto sam ih zatrazio da mi za buduce posiljke rade odvojene racuna za duhan i za shipping:

"No, we will not falsify customs declarations under any circumstances or in
any way whatsoever.* This constitutes a felony offense under United States
law, punishable by up to five years in jail and a $10,000 fine (plus
forfeiture of our business license and tobacco license in the state of South
Carolina). We will not do it."

Boje se przuna, navodno da su tamo puni crnaca!
lol!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 1:36

Znači da smo mili Kekica i ja uvezli u srijedu količine duhana koje nadaleko prelaze nekomercijalnu upotrebu! bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 1:38

Dobro, ovo gore se odnosi na postanski a ne putnicki promet, osim toga, pokazali ste da imate yaya!
Wink
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 1:45

Ma ne prave naši carinici na granici problem sa duhanom za lule! I da su vidjeli tu "omanju" količinu mislim da ne bi radili probleme.
Problem je taj nesretni poštanski promet. Da kucnem u drvo - u Zagrebu je za sada sve o.k. a za Osijek sve znamo., a bilo je i gorih "situacija" u Rijeci!
Što ćeš - vladavina prava! Svi smo jednaki pred zakonom, samo smo mi iz Zagreba nešto jednakiji! bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 1:51

Problem je sto je taj Zakon napisan tako da ga se moze svakako tumaciti. Ja bi narucio onaj Da Vinci od 16oz kao ruka debelo ali se bojim, $51 sa shippingom. Pokusat cu to rijesiti poslije Nove, dok bude praznicno raspolozenje, jednim, umiljatim glasom ucinjenim, telefonskim pozivom.
Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 1:57

Teti Kaji ili konfederacijskim pobunjenicima u Južnoj Karolini? bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty30.11.09 2:03

bayro je napisao/la:
Teti Kaji ili konfederacijskim pobunjenicima u Južnoj Karolini? bounce

Prelijepoj teti Kaji, prelijepoj!
devil
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.12.09 0:05

da jebe oca, pa sta jedu govna ti ameri? Shocked nista tu nije falsifikat, to je samo odvojeno napisano - cena robe jedno, cena isporuke drugo. nema nista sakriveno. lepo sam ja govorio da je zakon stvoren kako bi se jaki stitili od slabih a meni niko ne veruje Shocked
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.12.09 1:11

Ma budaletine, Richu sam predlozio isto ali ne odgovara tjedan dana...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.12.09 8:16

Sekir, molim te budi malo finiji...Izbjegavamo vulgarnost po forumu. Tnx!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.12.09 8:21

Već sam mu i ja upravo po tom pitanju jutros poslao i privatnu poruku, ali može i ovako javno, stvarno Sekir, smanji malo doživljaj. Nismo klošari neki, nego gledamo da ovaj forum ipak na nešto liči. Ne moraju se spominjati očevi i tjelesne izlučevine baš u svakom postu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.12.09 11:59

Sorry mrzim nepravdu i tad sam u stanju uciniti svasta, ali to je Off topic pa necu o tome. nije covek mislio nista lose ni nelegalno. samo odvoji babe od zaba i mirna bosna.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.12.09 12:02

Sve pet! Samo malo smanji "doživljaj"!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 55
Lokacija : Opatija

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty04.07.12 21:51

grga je napisao/la:
Ovo je odgovor od smokingpipesa nakon sto sam ih zatrazio da mi za buduce posiljke rade odvojene racuna za duhan i za shipping:

"No, we will not falsify customs declarations under any circumstances or in
any way whatsoever.* This constitutes a felony offense under United States
law, punishable by up to five years in jail and a $10,000 fine (plus
forfeiture of our business license and tobacco license in the state of South
Carolina). We will not do it."

Boje se przuna, navodno da su tamo puni crnaca!
lol!

Kinezi se ne boje, na sve stavljaju oznaku "gift" bez da ih pitaš... :-)
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty08.12.12 19:59

Evo, da malo oživim temu te ažuriram, jer smo se umeđuvremenu ipak prilagodili EU zakonima pa su se i carinski propisi malo promijenili u odnosu na 2009.

"Uvoz duhana za pušenje

Duhan za pušenje je trošarinska roba, što podrazumijeva robu koja podliježe plaćanju trošarina prema Zakonu o trošarinama.

Prema ovome propisu ukoliko fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje robu fizičkoj osobi u RH, tada takva pošiljka može sadržavati najviše 50 grama duhana za pušenje, i na istu nema uvoznih davanja.

Količina preko navedene, odnosno ukupna količina kupljena (npr. preko interneta), ali najviše do 1 kg, obvezno će se cariniti, te obračunati carina, trošarina i PDV, neovisno kolike je vrijednosti. Pri tome, za duhan za pušenje u izvornim pakiranjima neto-sadržaja ne većeg od 500 g stopa carine iznosi 36%, a ostali ( ako je pakiranje veće od 500g ) stopa carine iznosi 20%.

Trošarina na ostali duhan za pušenje iznosi 146,00 kune za jedan kilogram.

Na carinsku vrijednost robe uvećanu za iznos carine i trošarine se naplaćuje PDV po stopi od 25%.

Dakle, najveća dozvoljena količina duhana za pušenje koju može uvesti fizička osoba je 1 kg. "


Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]

No, koliko mi se čini stavri su malo nedorečene, jer ukoliko obratimo pažnju na slijedeće: "....Pri tome, za duhan za pušenje u izvornim pakiranjima neto-sadržaja ne većeg od 500 g stopa carine iznosi 36%, a ostali ( ako je pakiranje veće od 500g ) stopa carine iznosi 20%.", što je s duhanom u rinfuzi - u koju carinsku stopu on spada, nije u izvornom pakiranju pa ne ulazi u stopuod 36%, a ne možemo ga ni svrstati pod ostalo ako se naručuje manje od 500 g, jer koliko sam ja razumio pod ostalo ide ono što je veće od 500 g....
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty16.12.12 18:26

Znači ne vrijedi više onih 250 g? Ili ovih 50g vrijedi samo za poštansku pošiljku?
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty16.12.12 19:47

HeWhoKnows je napisao/la:
Znači ne vrijedi više onih 250 g? Ili ovih 50g vrijedi samo za poštansku pošiljku?

Ovo gore vrijedi za poštanski promet.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty16.12.12 20:57

Uz nove cijene duhana u Hrvatskoj, vjerovatno će se i to isplatiti, na količinu od kile....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.02.13 19:11

Davorin je napisao/la:
Uz nove cijene duhana u Hrvatskoj, vjerovatno će se i to isplatiti, na količinu od kile....

S obzirom da "besposlen pop i jariće krsti" evo jedan izračun, jer vjerovatnost da pošiljka od 1 kg prođe bez carine je vrlo malena - ipak se radi o malo težem paketu.

Pakiranje od 1kg (35 Oz) 4noggins.com Three Blind Moose duhana. Stopa carine će biti 36% jer će biti naručeno 2 x 16 oz + 1 x 2 oz (svi paketi su manji od 500 g).

Cijena duhana s poštarinom = 122.52 USD (cca. 700,00 kn)

...e sad ide zanimljivi dio, a to je jedna glupost u carinskom zakonu. Naime, nigdje nije definirano kako se kod trošarinske robe regulira poštarina stoga vjerujem da u carinsku osnovu uzimaju i poštarinu, jer primjenjuju carinski zakon koji se odnosi na poštanski promet iako ne bi smjeli. Za one koji možda nisu upućeni stvari stoje ovako: kad primate pošiljku carinik gleda vrijednost robe i ukoliko je ona ispod 160,00 kn ne plaćate ni carinu ni PDV no ukoliko vrijednost robe prelazi 160,00 kn u tom slučaju u carinsku osnovu ulazi i poštarina.
Primjer 1: vrijednost robe 130,00 kn + 100,00 kn poštarina = ne plaćate ništa tj. pošiljka je oslobođena plaćanja
Primjer 2: vrijednost robe 170,00 kn + 60,00 kn poštarina = plaćate carinu + PDV tj. carinska osnova je 230,00 kn
I u jednom i drugom primjeru je ukupna vrijednost ista, no......zaključite sami
Ali, vratimo se našem izračunu.....
Na 700,00 kn dodajemo redom 36% (252,00 kn) carine = 952,00 kn
Zatim 952,00 kn uvećamo za 146,00kn trošarine = 1098,00 kn
Na 1098,00 kn dodamo 25% PDV = 1372,00 kn

Malo jeftinija opcija bi bila kad bi se s 4noggins.com ili bilo kojim drugim prodavateljem moglo dogovoriti da pošalje 1kg u jednom pakiranju - naravno, pod uvjetom da se radi grupna kupnja samo jednog duhana, jer bi u tom slučaju carina umjesto 36% bila 20% no i dalje ostaje pitanje da li to naši carinici smatraju originalnim pakiranjem ili ne.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.02.13 19:27

u postanskom prometu, carinska osnovica je UVIJEK zbroj cijene robe i postarine, UVIJEK. onaj tko ti tvrdi suprotno ne poznaje zakon.

moguce rjesenje ce nam biti skorasnji ulazak u EU i Dan Tobacco u dojclandu, tamo se zaista finih delicija zna naci u cjenovnom rangu 30-35€ za 250g pakiranja njihovih duhana. postarina je unutar 10€ za paket mase vece od kilograma.

u svakom slucaju, grupne kupnje vecih kolicina bulka pa kasnije podjela, na 100-200g po osobi i nije toliko strasna razlika.

nema nam druge ako ne mislimo pusiti skupu robu.
Wink

EDIT:
da elaboriram Dan Tobacco, malo prije sam pogledao, cini se da su zericu podigli cijene...

obratiti pozornost na 250g pakiranja i cijene po kilogramu:

[You must be registered and logged in to see this link.], keko i Papa Štrumf ce potvrditi
[You must be registered and logged in to see this link.], takodjer
[You must be registered and logged in to see this link.], navodno

troskovi slanja do Madje (unutar EU) su 8.90€ za prvi kilogram paketa + 0.50€ za svaki sljedeci.
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.02.13 19:45

grga je napisao/la:
u postanskom prometu, carinska osnovica je UVIJEK zbroj cijene robe i postarine, UVIJEK. onaj tko ti tvrdi suprotno ne poznaje zakon.


Grga nisi u pravu tj. bio bi u pravu da smo jedno godinu dana unatrag.
To o čemu ti pričaš je vrijedilo negdje do 01.01.2012. godine, a od tada je točno ovo što sam ti naveo.
No, evo pa pročitaj:

"Pošiljke zanemarive vrijednosti (do 160,00 kuna)

Roba zanemarive vrijednosti (roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160,00 kuna) sadržana u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Republici Hrvatskoj, oslobođena je od plaćanja carine i PDV-a. Ta se roba ne podnosi carinarnici. Navedeno oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode.

Ukoliko se radi o jednom predmetu veće vrijednosti od navedene, obzirom da je roba nedjeljiva, moraju se obračunati uvozna davanja na cjelokupnu vrijednost predmeta.

Pod vrijednosti pošiljke od 160,00 kuna smatra se samo vrijednost robe, ako su troškovi dopreme razdvojeni od cijene same robe. Ukoliko je roba kupljena sa dopremom i nije razdvojen dio koji se odnosi na dopremu od same vrijednosti robe, ukupan iznos uzet će se kao vrijednost pošiljke"

Izvor: [You must be registered and logged in to see this link.]

Obrati pažnju na podebljano tj. u prevodu na računu mora stajati cijena robe i posebna stavka mora biti cijena poštarine kako bi se zakon mogao provesti kako je gore navedeno, no ukoliko stoji samo ukupno plaćena cijena onda je carinska osnova ta ukupna cijena.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.02.13 19:55

u osijeku to ne prolazi, oni tumace zakon po svom i "pletu" redovno.

osim ako ovo zaista nije nesto novo u zakonu?

ne znam, citam opet, i opet, i opet, i opet mi je nejasno....

nitko nikad nije dopremu dodavao vrijednosti robe, uvijek je stajala kao zasebna stavka na racunu, znaci li to da je roba kupljena sa dopremom ili da je doprema razdvojena?

ukoliko je tako, to otvara mogucnost spekulacijama, da namjerno smanje cijenu robe, a povecaju dopremu, time gubi i eBay koji zivi od provizije na prodanu robu ali ne i na dopremu.

btw, "doprema"?!? smijesan izraz.
Smile
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.02.13 20:08

U svakom slucaju, satrali ste me umrijet od smjeha

Salin se, svaka cast na ovin iscrpnin informacijama! Ne ozbiljno piva
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty01.02.13 20:17

grga je napisao/la:
u osijeku to ne prolazi, oni tumace zakon po svom i "pletu" redovno.

U Rijeci isto pletu i šalju poziv za svaku pizdariju, u Splitu ne gledaju ništa - informacija je iz prve ruke, jer balansiram između te dvije carine s obzirom da imam mogućnost naručiti na dvije adrese.

grga je napisao/la:
osim ako ovo zaista nije nesto novo u zakonu?

Novo je, nemoj me hvatati za riječ da li je od 01.01.2012 ili par mjeseci kasnije, ali u svakom slučaju je različito od onoga što je bilo prije i što si ti naveo.
Naime o čemu se radi.
Ovo što sad vrijedi je vrijedilo prije par godina unatrag, no ljudi su skužili pa je cijena robe bila 5 USD, a poštarina 100 USD. E, onda su naši to skužili pa su uveli zakon o kojem ti pričaš.
No, kako je zakon trebalo prilagoditi zakonima EU opet su vratili na "staro" tj. ovo što sam ti gore kopirao i ponovo otvorili mogućnost "muljanja".


grga je napisao/la:
nitko nikad nije dopremu dodavao vrijednosti robe, uvijek je stajala kao zasebna stavka na racunu, znaci li to da je roba kupljena sa dopremom ili da je doprema razdvojena?

U većini slučajeva ne dodaju, ali se ponekad zna dogoditi da ukoliko plaćaš putem Pay Pala na ispisu imaš samo "TOTAL"....prodavatelj ne stavi račun unutar pošiljke, a carina te traži potvrdu plaćanja. Ti im dostaviš ispis Pay Pala na kojem stoji samo "TOTAL" - e, na to su naši mislili kad su pisali zakon.

grga je napisao/la:
ukoliko je tako, to otvara mogucnost spekulacijama, da namjerno smanje cijenu robe, a povecaju dopremu, time gubi i eBay koji zivi od provizije na prodanu robu ali ne i na dopremu.

Smile

Točno, otvara mogućnost manipulacije, ali u tom slučaju prodavatelj mora napraviti falš račun (smanjiti cijenu robe i povećati poštarinu) i staviti ga u pošiljku, a velika većina USA trgovina to neće napraviti, jer je kod njih to federalni prekršaj.
Evo što na tu temu kaže smokingpipes.com:
"Q: Can you mark the shipment something other than tobacco for customs purposes, or mark the value at less than it is?

A: No, we will not falsify customs declarations under any circumstances or in any way whatsoever. This constitutes a felony offense under United States law, punishable by up to five years in jail and a $10,000 fine (plus forfeiture of our business license and tobacco license in the state of South Carolina). We will not do it."

Što se tiče e-baya i oni su odavno skužili te manipulacije pa proviziju za prodane predmete obračunavaju na cijenu predmeta i poštarine - ovo ti je isto informacija iz prve ruke, jer prodajem preko e-baya više od dvije godine - naravno preko Slovenskog Pay Pala, jer kad sam ja počeo trgovati preko e-baya kod nas se još uvijek nisu mogli primati novci putem PP.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! Empty

[Vrh] Go down
 
Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» malo ezoterike!!!
» nesto sto se redje pusi
» Malo o duhanima....
» Malo nostalgije....
» Malo se eBayalo...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: