Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Peterson: Old Dublin

Go down 
+8
Matko
--muki--
Marin Split
Leo
Antiša
bayro
ssekir75
Davorin
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty16.12.09 18:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
This mixture is based on the cool, smoky aroma of Cyprian Latakia with Golden Virginia, aromatic Black Cavendish & sweet Greek Oriental Basma grades.

Zemlja porijekla: Irska
Način sušenja: provjetravanje
Sastav: Virginia, Latakia, Oriental
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: limenka 50g

Recenzija:
Najprije da se zahvalim Taji sto mi je nedavno po Davorinu poslao ovaj duhan, sada idemo dalje.
Very Happy

Ovako, prvo sto se nakon otvaranja osjeca je specifican i prilicno ostar, rekao bih kiseo miris pomijesan sa karakteristicnim mirisom Latakije. Duhan je ribbon cut, srednje vlaznosti, taman spreman za pusenje. Nakon prve lule nisam bio bas previse odusevljen pa sukladno tome nisam htio nista niti pisati jer sam imao neki predosjecaj da je zapravo puno bolji i da zasluzuje jos koju priliku dokazati se.

Bio sam u pravu. Nakon 5-6 popusenih lula (sve odreda u mojoj najnovijoj Manger morti) dosao sam do zakljucka da je ovo izvrsna mjesavina duhana gore navedenih u opisu.

Nisam slucajno naveo ono "izvrsna", evo i zasto.

Kod prve polovine lule niti jedan od duhana ne "iskace", svi veselo plesu i izmjenjuju se.
Kad se prodje otprilike polovina prica se mijenja, nakon toga dolazi do izrazaja "udruzena" slatkost Virginie i Orientala uz konstantno prisustvo Latakije, koja je u ovoj mjesavini zastupljena u meni nepoznatom omjeru, te odredjenu vrstu blage ali prisutne ljutine.
Duhan nije neka nikotinska bomba, otprilike je srednje jacine i mogao bih ga preporuciti pocetnicima za lagani prijelaz sa aromatika i upoznavanje latakijskih mjesavina.

Duhan gori ravnomjerno i pretvara se u fini, bijeli pepeo, room note je podnosljiv, koliko sam to sam mogao ocijeniti. Nema niti naznaka nailaska onih zlobnih i svima poznatih jezikogrizaca i mogu reci da mi se svidja.
Definitivno nisam pogrijesio sto sam ga pozelio probati na osnovi tudjih ocjena.

Bilo bi dobro da iskusniji forumasi koji su probali ovaj duhan malo dopune ovu, ajmo reci, recenziju.


Zadnja promjena: grga; 01.02.13 17:03; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty16.12.09 20:38

a zašto "ajmo reci" recenziju, - odlično napisano. Jedan ( mislim i jedini - ispravite me kao griješim ) latakijski duhan u Petersonovoj ponudi.... Sasvim pristojan.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty16.12.09 21:50

Kad budem imao lulaskog staza i probao duhana i lula poput, naprimjer, tebe ili Taje, onda cu pisati prave recenzije. Ovo sada su "ajmo reci" recenzije iako se zaista trudim da to ispadne sto bolje.
Very Happy
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty16.12.09 22:37

pametno si to rekao...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty17.12.09 8:15

Grga, ne budi lažno skroman! Recenzija ti je odlična! Poznajem dobro taj duhan i sve što si napisao - stoji. Još da se javi i Antiša koji je redovni konzument "Old Dublina" i napiše koju riječ.
No to je to ! Samo naprijed sa recenzijama! Svaka čast! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty17.12.09 9:52

Grga, nema se tu što nadopuniti! To je to. Sjajno napisano. lula
Doista sam mnogo dimio ''Dublinera'' i meni je to sasvim pristojan duhan kojeg volim zapaliti s vremena na vrijeme.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty17.12.09 9:56

Sto ce tek biti za par godina lulasenja kad vec sada ovako pisem...
Cool

Salim se, naravno, ali misljenja sam da bi svatko od nas trebao odabrati neki od duhana koji su mu dragi a nije o njima nista receno pa nesto napisati u ovom podforumu.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty17.12.09 10:04

To ti Grgure moj uopće nije loša ideja! Dapače - odlična! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty28.09.10 15:32

Tek mi je peta lula ovog duhana otkrila njegove čari.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty28.09.10 19:12

Rijetko koji duhan otkriva svoje tajne "od prve". Zato uvijek kažem "dajte nekom duhanu drugu i treću šansu!" bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty10.10.11 16:07

Moje skromno i pocetnicko misljenje o ovom duhanu je - Odlican duvan!!!! Neznan jesan li naletija na frisku limenku ili sta ali tako fino gori, ima mi najhladniji dim od svih dosad provanih duhana, tj. Virginije No1, Navy flakea, scottish mixturea!! Uzivija san se, gustan vec po ure u ovom odlicnom duvanu!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8257
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty10.10.11 18:08

U stvari ono friski kod duhana ( ako je dobro ) zatvoren i ne igra preveliku ulogu, dapače što se duže safta u limenci je bolji.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty10.10.11 18:48

Primljeno na znanje Smile Nakon sta je izgorija Dabliner pozelija san da mi je glava lule ko sić hahaha da mogu uzivat bar 4 ure ..... Hebiga morat cu sad natrpat drugu lulu istim i nastavit di san sta Very Happy
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty26.10.11 23:07

sa onim lulama stigla mi je i jedna limenka old dublina. iako imam otvoren 965 i balkanca, djavo mi nije dao mira pa sam je malopre otvorio i napunio scotticu. ovo pisem sa pola lule.dosta dobar duvan, ali mi je nekako premalo latakije u njemu. hja, ko bi reko pre dve godine da cu ja ovo da kazem Twisted Evil no sta da radimo, covek se uci dok je ziv. ono sto mi se svidja je stanje vlaznosti, taman je kako treba, lepo gori i ostavlja beli pepeo. javim se opet ovde za koji dan kad popusim jos koju lulu
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty27.10.11 8:48

Meni je to jedan od boljih duhana i jedan od najboljih sto se mogu kupiti u HR.
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 48
Lokacija : osijek, HR

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty27.10.11 10:34

da - zbilja je dobar... ne odgovara mi u svakoj luli iz moje kolekcije - ali ima jedna malo veca u kojoj je kao mlijeko... Smile cista milina...
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty27.10.11 21:48

koliko kosta u hr i koje je boje nalepnica odozgo? pitam jer ja imam plavu, a na prospektu iz neke od lula je crno-beo sa nekom ulicom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty27.10.11 22:14

65kn u Camelotu i izgleda ovako
[You must be registered and logged in to see this image.]

Inace, u toj trgovini se mozes informirati o cijenama jer imaju dobar izbor.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty28.10.11 15:36

da, to je to pakovanje. fala grga
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty28.10.11 16:07

Odlican duhan! Ali sad od kako je dosa Stanislaw London mix, mislin da cu njega uzimat prije... Very Happy Al Dublin je vrh, nema tu greske!
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty08.04.12 21:21

upravo popušio drugu lulu ovog duvana i... nije uopće loš - dobar... ne vridi 65 kn, al' nije loš
[Vrh] Go down
pipeclubsi
Prva lula
Prva lula
pipeclubsi


Broj postova : 47
Join date : 01.03.2008
Age : 53
Lokacija : Maribor, Slovenija
Omiljeni duhani : Black Mallory

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty10.06.12 0:11

Meni je taj duhan pri samom vrhu. Jednom mi je čak pozlilo zbog nikotina, ali ipak odličan mi je. Ima snage svakako, ali uz to dobru aromu, onako meku, nije grub duhan. Meni stvarno godi i redovito ga uzimam.
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty10.06.12 15:28

I meni je to jedan od boljih Petersovovih...
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty10.06.12 17:27

sa svakom lulom mi je sve bolji i bolji, no nije ni do kolina Balkan Latakiji...
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty05.12.12 18:27

S obzirom da sam potpuni novajlija u svijetu pušenja lule neću se upuštati u iznošenje svog mišljenja u pogledu okusa i arome - doći će vrijeme za organo-leptičke analize, no za sada mogu reći da se ovaj duhan puši daleko bolje od MB OC-a kojeg se preporuča kao početnički duhan.
Naime, duhan gotovo da uopće ne vlaži usnik iznutra i nema onog vlažnog nepušivog mulja pri dnu lule koji mi se događa s MB OC duhanom te ga je moguće popušiti do kraja i na samom kraju istresti samo fini sivi pepeo gotovo bez upotrebe žlice.
E, sad - u čemu je kvaka - vlažnost duhana, možda s MB-om treba prilagoditi tehniku....ne znam....vidjet ću s vremenom, ali za sada mi je daleko ispred Mc Barenovih OC i Navy Flakea.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Peterson: Old Dublin Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Old Dublin   Peterson: Old Dublin Empty

[Vrh] Go down
 
Peterson: Old Dublin
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Peterson: 3P
» Peterson
» Je li ovo Peterson ?
» Peterson lula
» Peterson Killarney

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: