Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Altinok calabash

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty01.11.08 14:47

Fakat, kaj je s malim??
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty01.11.08 17:28

Kojim malim? Dadom? Izgleda da je završio na urgentnoj, pa ga zadržalo....
A ako misliš na malog Dedića (Matiju) mislim da je i on na istom putu! Kroneri! Obojica!
Mislim poznajem oba liječnika koje Dado spominje - oba rade baš na odjelu za alkose!
A bog te pitaj što su mu dali - ili B vitamin da mali sebi dođe ili antabus da se resetira! bounce
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty01.11.08 23:48

Katastrofa ta mlada generacija.... Mi koji smo u godinama, to je ok, jednom godišnje Chajpirinja u Korzu..
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty01.11.08 23:55

Zašto jednom godišnje?? Pa neću valjda živjeti 300 let!!! Hoću još!!! bounce
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty01.11.08 23:56

Roger vilco
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty02.11.08 0:11

Tako je! Capirnhu van! Pozovemo još i gospona gradonačelnika i deri do zore! dva pijana
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty02.11.08 0:14

Jeeeee, nakon Chajpirinje mi i Banderas lep...da lep, lep u pm affraid
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty02.11.08 0:16

Još pozovemo i Žigu, Gumbasa i Matu - pa da vidiš fešte! trio
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 14:32

Zadnjih par dana si gledam Altinokove lule i slinim. Da idem naručivati jako teško bih se odlučio za samo jednu.

upecao
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 15:08

Odluči se! Sinan ima krasne pipe. I nemoj biti sad poligaman odjednom. Langsam! A pogledaj malo pipe u na www.meerschaumstore.com. Isto imaš krasnih komada. Ima i calabashica koje su duplo jeftinije nego kod Sinana...Tu se naš Beluga, panonski mornar nasukao, ali svaka se škola plaća! lula
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 15:19

Jeste, priznajem Very Happy
Kod Sinana sam “dotakao dno života“ cheers
Nasukao me lepim slikama, a ja maštao o devojkama koje su tikve zalivale Very Happy
Krešo je bio mnogo pametnij... Konopom je merio dubinu, a ja slušao sirene...
A obojica smo dobili mahagoni koji su zapišavali isti majmuni, ali on za manje novca... Wink

Ipak, dve meerice koje gledam za sledece nabavke, mislim da cu uzeti od Sinana - kod ovih drugih nisam slične video.
Calabash ipak treba uzeti kao Krešo, od http://www.meerschaumstore.com/ ... bayro
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 18:02

Je a ja sam išao Krešinim koracima i isto uzeo na meersore. Pipa je ludilo! Prvom prilikom uzimam i XXXL verziju.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 18:10

Ne oklijevaj! I ja sam išao njegovim stopama i nisam pogriješio!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 18:22

Pa nešto mi je Davorin pričao da su ove jeftinije od prešane/ljepljene meerschaum prašine, a ništa konkretno ne piše o materijalu na meerschaum store-u za razliku od kod altinoka. Cijene mi se čine dosta slične. A ne pucam na calabash, više me zanimaju 'obične' meerschaum lule koje će se dosta lako bojati. Budem nabacio par linkova na kaj okidam kad ću imati vremena. Teško je odabrati, al imam vremena jer sigurno nis prije prvog mjeseca. Ipak su za sad duhani na prvom mjestu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 18:28

Calabashice od meerstore jesu prešani meer, ali i kod Altinoka su isto, osim ako doplatiš nekih 50-tak $ za glavu od blok meera.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 18:47

Vidi ovako Greg, a mislim da sam to i napisao na pipersonu... Imaš pravi meer kamen - definitivno najbolje riješenje. Prešani meer, neke kombinacije s parom i pritiskom koliko sam shvatio - lule od toga radi Strambach iz Beča i zadnje, meer mješan s ljepilom. Prve dvije opcije prolaze bez problema, osim što je kod prvog poroznost puno veća i bolji je filter od prešanog meera. Zadnja opcija s ljepilom nikako nije preporučljiva, dioksin i slična zadovoljstva. Ovo zadnje su lulice po 20-30 dolara i prodaju se kao suvenir. Istina nikada neznaš da neki Redneck neće kupiti takve i prodavati pod pravim meerom. Zato je bitno kupovati od poznatih tvrtki.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 18:57

U svakom slučaju s calabashicom na meerstoreu ne možeš pogriješiti. Odlična lula za sasvim pristojne novce.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 19:07

Mislim da ak idem na meer to će biti lula od kvalittetnog bloka, cijema od 90 d0 150 dolara. Malo ću uštediti jer ak se pazi meer je vječan.
Kod calabashica mi se ne sviđa samo zgarište. Princip mi je dobar, al ono ovalno sužavajuće zgarište mi se nikako ne sviđa. Ak ju okreneš naopačke sav duhan lako ispadne, nije da planiram lulu pušiti naopačke, al to mi je definitivno minus.
Želim si neku lulu klasičnog oblika, eventualno onako kičasto izrezbarenu u turskom stilu. Tak da bude fina lagana za držati u gubici i da se fino oboji kroz godinu dana da se vidi da je trošena. Ima ih i stvarno zgodnih sa srebrnim prstenovima što kod meera ima puno smisla za trajnost lule. Uglavnom ima vremena, nije preša Smile
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 19:11

Pa onda ako u "gubici" hoćeš imati takvu lulu, koja ima patinu, uzmi nešto kao Krešo. Njegova je premazana voskom, izgleda patinirana i naravno, pušenjem sve više tamni i dobija patinu. No i djevičanski bijela ima svoju draž; da gledaš kako se lagano boji!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 19:17

Ma oću ju bijelu sam pofarbat. Ovo patinirano mi je kao da kupujem tvornički izlizane hlače Very Happy Al vidio sam jednu krasnu negdje, nema šanse da se sjetim gdje. Kod ulaza u zgarište je bila skroz crna, negdje dva centimetra prema dolje i onda prelazi u snježno bijelu. Kod usnika je bila sroz bijela. Ta je bila stvarno krasna, al čini mi se i jako skupa.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 19:29

Govoriš vjerovatno o Tanzanijskom meer, http://www.tinderboxinternational.com/meerschaum.htm mislim da danas više i nema proizvođaća. zadnji je kihnuo prije par godina na otočju Jersey
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 20:22

E tako nešto.

Našao sam ju! Na kraju nije snježnobijela nego žućkasta kod usnika i petersonka je.

Altinok calabash - Page 4 Peterson-meerschaum-goldensupreme1

Jope debeli offtopic Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 22:27

Ovo je stvarno za odlikaše!... Meer + system... affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 22:32

Sam kad smo kod bojanja meera, jedna pipa pušena 140 godina affraid

http://michael.gibbs.cc/archive/2007/05/23/coloring-meerschaum-pipes.aspx
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty26.11.08 22:35

Imaš tu pipu na pipersonu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Altinok calabash - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Altinok calabash   Altinok calabash - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Altinok calabash
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Calabash
» Reverse calabash
» Calabash by Bauer
» Aldo Velani Calabash
» Altinok

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: