Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Navy Flake

Go down 
+37
Slajs
vpetrovic
Beki
paludamentum
milo
Vander
samper
G.S.Patton
rzlatic
Davorin
kamarad igorrr
Davy Jones69
Keko
Morf
Rizbo
jaky1
fatjoe
picipl
Tomo1978
Rakija
fićo
ssekir75
sinus
Sarmageddon
gstaraz
Kupuss
Antiša
foksieloy
Marin Split
misterno
PecaLula™
Matko
Sunka
MOVESHAKER
420blackadder
Darko
imnik
41 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty07.06.17 15:08

Čitajući predhodne postove, i ja bih se složio da je moj doživljaj tog duhana drugačiji.
Recimo netko je naposao da mu se stalno gasi, a meni se ne gasi uopce, zatim da lijepo gori i ne grije lulu. Meni strašno zagrijava lulu (prvu polovicu pogotovo) itd.
Tako da, slažem se da je vjerovatno drugačiji nego prije, ali opet, meni vrlo dobar.
Taj okus meda sam doživio samo u jednom kratkom dimu, pa sam pomislio da mi se učinilo.. Sad
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty07.06.17 16:23

nije ti se činilo. Bio mi je u stalnoj rotaciji a onda ga nisam pušio okolo godinu dana. Pa mi donese kolega iz Graza dvije limenke i to nije više to. kolege kažu da se i vanilija koja se sade zove classic poslabšala. Kao da štede na aromi i kvaliteti duhana

Decio1977 likes this post

[Vrh] Go down
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty07.06.17 18:54

Stvarno šteta.. No, dobro. Opet mi je bolji od pola duhana koje sam dosad pušio.
Medju prvim duhanima koje sam probao bio je i MB Original Choice. Sad je prošlo dosta vremena, pa se slabo sječam, ali kao da mi se čini da ovaj Navy Flake sada, dosta sliči njemu.. Ili se varam?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty07.06.17 19:09

Varaš se.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty07.06.17 19:44

Vander je napisao/la:
Čitajući predhodne postove, i ja bih se složio da je moj doživljaj tog duhana drugačiji.
Recimo netko je naposao da mu se stalno gasi, a meni se ne gasi uopce, zatim da lijepo gori i ne grije lulu. Meni strašno zagrijava lulu (prvu polovicu pogotovo) itd.
Tako da, slažem se da je vjerovatno drugačiji nego prije, ali opet, meni vrlo dobar.
Taj okus meda sam doživio samo u jednom kratkom dimu, pa sam pomislio da mi se učinilo.. Sad

Moje iskustvo s Navy-ijem (ali i sa Scottishem) me naucilo da dobro pazim na vlaznost - naime, bas ovo kako si opisao me asocira na taj problem: ako duhan dugo stoji (ili se radi o nekoj staroj zalihi) i posusio se onda ce ti super gorjeti i nece grist recimo jer ces s minimalno muke odrzavat zar ALI meni se dogadjalo da tako osusen izgubi aromu i to u nekoliko slucajeva bas drasticno
probaj ovlazit i mozda ces vise puta pripaljivati ali vratit ce mu se ono zbog cega je omiljen
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty07.06.17 20:11

Slažem se .... velika je razlika između suhog i ( normalnog ) duhana. Nažalost i dio arome ode, s presušivanjem Sad vlaženje pomaže, ali ne 100%
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty07.06.17 21:36

Točno je Davorin napisao. Vlaženje pomaže definitivno, ali dio arome ipak odlazi....
Problem je što je kod nas Navy Flake pakiran u četvrtaste limenke koje ne ipak ne drže (hrvatski: dihtaju!) tako dobro kao klasične limenke. Prema tome nema smisla praviti zalihe.
Meni je jedan od najmilijih duhaha SQL, ali je problem upravo u toj nesretnoj limenci, moram ga odmah pušiti, jer za pola godine ode u šturc!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty08.06.17 1:15

Da, lako moguće onda da sam baš naletio na neku tkoznaotkad limenku..
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty08.06.17 6:35

Vidiš, to isto može bit...tu di ja kupujem te konzervice, izgleda da stoje godinama...a kak ne dihtaju, vjerojatno se zluftalo...
[Vrh] Go down
Beki
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Beki


Broj postova : 243
Join date : 01.04.2018
Age : 31
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Captain Earls Ten Russians, PS Luxury Bullseye flake, Stanislaw Balkan Latakia

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty29.10.18 23:49

Upravo pusim ovaj duvan i odusevljen sam kao prvi put kad sam ga probao . Sladak miris iz limenke , malo i presladak kao sirup , ali opija Laughing razmrvio sam flejk iako preferiram fold metodu i mogu vam reci da sam prijatno iznenadjen . Lako se pali , izuzetno sporo i podjednako gori i sto je najlepse daje hladan dim pun ukusa . Definitivno cu se truditi da ovaj imam uvek uza sebe flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 2235064407
[Vrh] Go down
vpetrovic
Prva lula
Prva lula
vpetrovic


Broj postova : 53
Join date : 20.07.2020
Age : 56
Lokacija : Zagreb

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty21.08.20 14:41

Upravo svježa informacija za ovaj duhan.
Dobavljaču su ukinuli ovu vrstu zbog premale količine u potrošnji, tako da u HR nebu dobavljiv.
[Vrh] Go down
https://www.vjeran-petrovic.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty21.08.20 19:26

Da nema ga već duže vrijeme... Kod nas se, koliko je meni poznato, mogu kupiti samo dva flakea: MC-ov Flake iz serije Heritage i Latakia Flake.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty22.08.20 15:54

Eto, reče Bayro, plakat ćete vi za MacBarenom.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty22.08.20 16:10

Nikad!!! 😂

bayro likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty22.08.20 18:17

U slijedećoj rundi od Dade Slavonca dado ide sto grama Stocktona!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty23.08.20 9:50

Ja sam se kleo što sam imao još punu limenku 100 gr Navyja s aerodroma. Sad baš paše. Stockton koljemo u klubu.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty23.08.20 10:03

Leo je napisao/la:
Ja sam se kleo što sam imao još punu limenku 100 gr Navyja s aerodroma. Sad baš paše. Stockton koljemo u klubu.

Naravno! gayparty

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty12.06.23 8:45

Ovako: Ajde ti lijepo prvo pročitaj pravila foruma, predstavi se kojom riječi - ne tražimo  tvoju autobiografiju, ne ovako s neba, pa u rebra otvarati stare postove, pa onda lijepo, polako, kao u svakom novom društvu u koje dođeš, red je da se predstaviš.

Inače Sarmageddona nema nažalost na forumu već  više od četiri godine.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

SanjinRI, Nikša and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty12.06.23 19:13

Hahaha, ovo je ziher neki AI/android! lol!

Branislav, v.milan, Nikša and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty13.06.23 20:54

Da se malo nadovežem na temu...popušio sam sve skupa dvije limenke Navy Flakea i od toga su me se dva ili tri flakea relativno dojmili. Ne znam još koji je točno faktor utjecao na sve to jer sam ih pušio iz svih lula koje imam na sve moguće načine...Možda je i taj duhan danas drugačiji nego što je bio prije ali to ćete bolje znati Vi koji ste ga pušili prije cca 2020.godine.
Pročitao sam o NFu i bogove i vragove pa i hvalospjeve u bespućima interneta ali ja i taj duhan se jednostavno nismo našli jer mi nema ništa super zanimljivo u njemu...Onako, pripalio bih ga ali bi mi bilo svejedno jer mi je nekako "trutav"...puno zuji, a slabo meda daje. 🤔

Slajs and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty14.06.23 7:01

Vjerujem... MacBarren je ušao u neki "štedni" mod rada. Naime, većina topinga na duhanima koje sam probao od njih su izmijenjeni, odnosno rekao bih osjetno oslabljeni. Doduše, mislim da Svetog Brunu nisu baš dirali, ali trebao bih ga ponovno probati.

PurgerVž likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Navy Flake   flake - Mac Baren: Navy Flake - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Navy Flake
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Mac Baren: Stockton
» Mac Baren: Navy Mixture
» Mac Baren Latakia Flake?
» Mac Baren 7 Seas Gold
» Mac Baren: Plumcake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: