Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Online kupovina duhana u 2023.

Go down 
+12
Borut
DeathSpade
PerB
Saymoran
Vortimejovrh
Polerouter
v.milan
PurgerVž
bayro
wranjo123
Slajs
Vlaj
16 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Vlaj
Prva lula
Prva lula
Vlaj


Broj postova : 7
Join date : 09.03.2023
Age : 30
Lokacija : Kaštela

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty11.03.23 9:49

Otvaram ovu temu jer su informacije oko ovog pitanja raštrkane po raznim temama te su pojedine i stare koju godinu. Molim moderatora da slobodno izbriše ovu temu ako ju je neprikladno otvarati iznova.

Koje online shopove za duhan preporucujete, a da dostavljaju duhan u HR. Na gotovo svim web shopovima koje sam gledao pise da ne dostavljaju online narucen duhan, a vidim po raznim temama da neki ipak jesu. Primjerice Estervals Pipe House u informacijama o dostavi navodi kako ne dostavljaju u EU (u zagradama pise: delivery not possible). Isto navode i na cigarworld.de. Gledao sam po stranim forumima i redditu kako neki webshopovi "sakriju" duhan na način da pošiljku ne označe kao duhanske proizvode, ako sam to dobro shvatio.

Još jednom se ispričavam na otvaranju ove teme ali potpuni sam poĉetnik oko ovoga te bih htio ovom temom agregirati informacije za 2023.

Vortimejovrh and GrⒶna like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty11.03.23 10:07

Unatoč tome što si potpuni početnik, svima je ipak jasno da nisi ni čitao forum! Nisi dakle bio marljiv student, nego si lijen pa otvaraš novu temu! No, šalim se malo, to je posve legitimno u tvom stadiju. Hajmo tvoje pitanje raščlaniti i na njega odgovoriti u točkama prema kojima će ti sve biti jasno, odnosno barem trenutačno stanje koje, a prema tijeku stvari, može ubuduće za nas lulaše biti samo gore:

1. Trgovine koje si naveo, unatoč tome što piše da ne šalju u EU ipak šalju! No, slanje duhana među zemljama članicama EU nije dozvoljeno!

2. Na treće zemlje, poput SAD-a, odakle smo svi rado naručivali, ZABORAVI! Nije nam dakle duhan moguće kupovati iz trećih zemalja!

3. Ono što ti preostaje su trgovine koje si naveo, i koje unatoč regulativi, šalju unutar EU! Praktički je Njemačka nama najprimjereniji izbor za kupovinu jer: a) možemo kupiti duhan i bit će dostavljen, b) plaćamo samo poštarinu i nema carine, c) znamo (za sada) da neće biti problema.

4. Preporučujem ti dakle isključivo trgovine iz Njemačke i to, prije svega, prvu koju si naveo!

v.milan, Vortimejovrh, GrⒶna and Vlaj like this post

[Vrh] Go down
Vlaj
Prva lula
Prva lula
Vlaj


Broj postova : 7
Join date : 09.03.2023
Age : 30
Lokacija : Kaštela

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty13.03.23 7:32

Puno hvala na detaljnom i jasnom odgovoru! Lijenost me ponovno uspješno dovela do željenog cilja, heh! Smile

Sada hrlim u kupovinu duhana kako bih mogao u miru marljivo proučavati forum.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty13.03.23 8:56

slajs je sve rekao, jedino sto mogu dodati je da ako zelis narucivati od motzeka s dein tabak moraš odabrati opciju slovenija i u zagradi napišeš Kroatien.

Polerouter, Vortimejovrh, lulamir, GrⒶna and Vlaj like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty13.03.23 15:46

wranjo123 je napisao/la:
slajs je sve rekao, jedino sto mogu dodati je da ako zelis narucivati od motzeka s dein tabak moraš odabrati opciju slovenija i u zagradi napišeš Kroatien.

...samo što Motzek ne prima kreditne kartice, nego plaćaš preko računa.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Polerouter and Vlaj like this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 19:47

Izgleda da je gotovo sa Estervalsom i ostalima. Ne može se više online kupovati..prokleti EU licemjerni birokrati..
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 20:28

Evo mi kolega poslao baš..
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 21:11

Esterval je tu istu foru provalio preko ljeta kada se rješavao zaliha, pred dvije godine, tako da se treba malo strpiti.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 21:18

bayro je napisao/la:
Esterval je tu istu foru provalio preko ljeta kada se rješavao zaliha, pred dvije godine, tako da se treba malo strpiti.
Ja se iskreno nadam da je tako..ali ne bi me čudilo i da nije. Hvala bayro na pruženom optimizmu, idem odmah kolegu tješit jer je gotov.. 😂😂😂😂😂
Čudna mi je jedino ova priča sa e-mailom. Nedostupna adresa..jel to isto tako bilo?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 21:24

Uvijek se nađe neko rješenje. Bez brige, imamo mi previše utakmica u nogama da bi nas takve sitnice smetale.
Uostalom, uvijek netko negdje putuje, granice su otvorene, tako da reci prijatelju da je sretan ako mu je to najveća briga.

A ovo sa nedostupnom adresom - pa meni je Esterval nedostupan od Nove Godine, drugi prodavači nisu, tako da...

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

v.milan likes this post

[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 21:31

bayro je napisao/la:
Uvijek se nađe neko rješenje. Bez brige, imamo mi previše utakmica u nogama da bi nas takve sitnice smetale.
Uostalom, uvijek netko negdje putuje, granice su otvorene, tako da reci prijatelju da je sretan ako mu je to najveća briga.

A ovo sa nedostupnom adresom - pa meni je Esterval nedostupan od Nove Godine, drugi prodavači nisu, tako da...
Hvala na informaciji u svakom slučaju.. 🫠
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 22:11

Evo, sada sam napravio probne narudžbe kod HU Tobacco iz Mikena i kod Motzeka iz Kiela i sve uredno prolazi.

Dakle stari Estervalov štos sa čišćenjem zaliha prije sezone godišnjih odmora. Deja vu.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos, v.milan and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty28.06.23 22:28

....a i inače su lulaši poznati paničari.

Ako nemaju dvije kile duhana na lageru, "nemaju što za pušiti".
Da se razumijemo i ja imam neku skromnu zalihu, ali ne paničarim. Kako je rekao jedan moj prijatelj lulaš, spomenut u Budišinom romanu "Klub pušača lula"; Vidjeli smo bolje, je....li smo gore.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos, Vortimejovrh and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty29.06.23 21:47

ja jos imam zalihe od prije 2 godine jer sam nasjeo na tu estervalovu foru i kupio mislim za 350e duhana. u najgorem slucaju, ici cemo u graz fizicki jednom godisnje.

Sokreos and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty29.06.23 23:13

wranjo123 je napisao/la:
ja jos imam zalihe od prije 2 godine jer sam nasjeo na tu estervalovu foru i kupio mislim za 350e duhana. u najgorem slucaju, ici cemo u graz fizicki jednom godisnje.

Naravno, složimo ekipu pouzdanih drugova i do Graza. To uvijek ispadne dobar izlet i zajebancija, a cijene u Austriji i Njemačkoj su podjednake, Austrija je malo skuplja, ali ne bitno, ali mislim da Belo Odelo to svake dvije godine pusti upljuvak da se riješi duhana,

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 13:44

Upravo sam sad pogledao u košaricu na Estervalsu i nema obračuna poštarine uopće... To bi značilo da više nije moguće naručiti jer se s postojećom adresom uopće ne može prebaciti na sljedeću karticu (2. Payment) prilikom kupovine.

P.S. Nije čak moguće kupiti ni ostale artikle, a kamoli duhan!
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 14:04

Slajs je napisao/la:
Upravo sam sad pogledao u košaricu na Estervalsu i nema obračuna poštarine uopće... To bi značilo da više nije moguće naručiti jer se s postojećom adresom uopće ne može prebaciti na sljedeću karticu (2. Payment) prilikom kupovine.

P.S. Nije čak moguće kupiti ni ostale artikle, a kamoli duhan!
Upravo tako, i na ostalim shopovima je tako. Imam nekak filing da je stvar puno ozbiljnija nego kaj sam mislio. Čak ti neda ni drugu adresu za dostavu postavit..
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 777
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 14:13

Mislim da ima jedna opcija...nažicat i gnjaviti nekoga tko živi u DE da otvori račun, naručuje ti robu na sebe pa pošalje poštom paket na tvoju adresu u RH, a i dostava bi te puno manje koštala. Kolega mi veli da mu je majka slala pakete iz Stuttgarta od cca 500 - 1000g između 7-10 € redovnom poštom.. Meni bi se to definitivno isplatilo jer s kolegama zajedno narucujem robu. S obzirom da su nam cifre oko 160-200 eura u prosjeku plaćali bi samo pošiljku iz DE u RH..
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1224
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 16:07

Iduće druženje u Grazu. I umjesto 20 i kusur eura za shipping ode na gorivo i ručak. Još bolje!

bayro, Sokreos, Vortimejovrh and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 16:10

Što se pušilo, pušilo se! Vrlo nezahvalan "hobi" u današnje vrijeme! Pogotovo za nas Europljane. Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 16:19

Postoji i ova, nešto skuplja opcija.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 16:26

A to je definitivno protuzakonito i protivno europskoj regulativi. Ono što meni nije jasno da se duhan za lulu tretira kao cigarete: to mi je apsurdno! Također tu možemo ubrojiti i cigare. To su luksuzni proizvodi koje treba posebno tretirati! Mislim da je glavni problem što je kod nas vrlo slaba ponuda duhana za lulu, što je po redu stvari zbog potražnje.
I opet, optimalnim mi se čini zajedničko druženje i nabava duhana na nekom izletu izvan Hrvatske. puffy

v.milan, Vortimejovrh and PerB like this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 703
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty01.07.23 20:11

I onako je izbor bio prevelik.

dado likes this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 820
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty26.07.23 11:36

bayro je napisao/la:
wranjo123 je napisao/la:
ja jos imam zalihe od prije 2 godine jer sam nasjeo na tu estervalovu foru i kupio mislim za 350e duhana. u najgorem slucaju, ici cemo u graz fizicki jednom godisnje.

Naravno, složimo ekipu pouzdanih drugova i do Graza. To uvijek ispadne dobar izlet i zajebancija, a cijene u Austriji i Njemačkoj su podjednake, Austrija je malo skuplja, ali ne bitno, ali mislim da Belo Odelo to svake dvije godine pusti upljuvak da se riješi duhana,

Ima neki shop u Grazu s adresom ili je to kod njih prva trafika, pa imaju sve što ti duša želi? Smile

Edit: nasao sve na forumu ❤
[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 466
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty11.09.23 17:26

Jos nista od belog odela i kupnje on line?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Online kupovina duhana u 2023. Empty
PostajNaslov: Re: Online kupovina duhana u 2023.   Online kupovina duhana u 2023. Empty

[Vrh] Go down
 
Online kupovina duhana u 2023.
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Kupovina duhana online unutar EU
» Kupovina preko interneta
» Internet kupovina
» Kupovina na Aukcije.hr :)
» Kupovina u Antverpenu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: