Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 duvani za pocetnika

Go down 
+21
Marko1980
Ignoro
Branislav
Profesor24
nick_praskaton
dado
ilustrišimuš Batorić
PerB
Slajs
wranjo123
ermallion
imnik
ssekir75
Davorin
Sarmageddon
Leo
Stole
bayro
Tomo1978
babaq
infinitas
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 18:26

v.milan je napisao/la:
Mislim da je dobro ići postepeno. Jer kad neko krene pušiti lulu nikad to nije baš od nule. Svi smo i prije nego što smo počeli lulašiti negdje osjetili onaj fini miris lule. I onda aj uzmi (ko ja što sam uradio) nightcap jer to je dobar duhan. Nisam znao šta me je snašlo. 😂😂 Mislio sam da je pokvaren. Ili da je lula pokvarena. A onda mi je pripalo muka od nikotina.

Upravo je, a što je moje mišljenje i preporuka, bolje krenuti postepeno kao što sam već napisao i što si i sam zaključio! Ionako nakon nekog vremena većina nas proba veliki broj mješavina i nađe svoju domenu. Pristup "siledžije" može biti kotraproduktivan, i iz nečega što je (danas) hobi i uživanje, može učiniti puko majmuniranje. Pušenje lule je jednostavno, i po mojem sudu, kao što je slučaj i s cigarama, tu nema mjesta nekom egzibicionizmu.

Marko1980 and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 19:02

Slajs je napisao/la:


... "siledžije"...
...majmuniranje...
...egzibicionizmu...

Bome, dobro si se potrudio biti suptilan. lol!

Polerouter and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 19:18

Čovjeka ste izbombardirali vašim teorijama kao da ste tajno društvo.
[You must be registered and logged in to see this link.]  ima pravo, Plumcake definitivno nije duhan za početnika niti u latakijskim duhanima niti inače. Prvo jer je presitno rezan, može ujesti kao i ostali Mac Bareni, i onda ćao đaci!
[You must be registered and logged in to see this link.]  dobro si odabrao, nećeš požaliti.
I samo mali savjet - počni sa Artisan's Blendom, jer je blaži i malo "baršunastiji", pa ako ti se dopadne pređi na Piccadilly Circus. koji je pravi klon Dunhillovog London Mixture.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

nick_praskaton likes this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 19:42

Hvala [You must be registered and logged in to see this link.]. Evo danas sam započeo s upušavanjem lule. Napunio sam 1/3 žarnice s aromatikom Mac Baren Original Choice. Duhan lijepo miriše. Naravno, lula mi se u početku stalno gasila tako da sam ju 7 puta morao pripaljivati, a bilo je i slučajeva da me malo i peckao vrh jezika jer sam vukao kao sivonja da mi se opet ne izgasi, ali ništa strašno. Na kraju, kada sam skužio kako to sve ide i istinski počeo uživati, više nije bilo duhana... Sada se lula odmara, kasnije čišćenje, pa ću sutra ili prekosutra opet. Sve u svemu, zadovoljan sam s prvim iskustvom.

Slajs, Polerouter and v.milan like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 19:59

Možeš puniti i pola lule još nekoliko puta! Premda ti u uputama koje si dobio od Savinellija piše da možeš odmah puniti uobičajeno!
[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 20:17

Slajs je napisao/la:
Možeš puniti i pola lule još nekoliko puta! Premda ti u uputama koje si dobio od Savinellija piše da možeš odmah puniti uobičajeno!

Hvala!
Usput da pitam, dobio sam i par ovih filtera i s njima ovu crnu plastičnu cjevčicu, promjera 6 mm, kao i filteri. To umetnem umjesto filtera da suzim rupu ako pušim bez njega? Je li to neophodno umetati ako pušim bez filtera?

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 20:50

To ti je adapter sa šest na tri, dakle to je trojka i meni je protok bolji tako na mojim Savinellicama koje su šestice. Nije nužno staviti taj adapter, to je stvar kako ti preferiraš, kao i općenito većina ostaloga vezanog za lule. Samo pazi da ako upotrebljavaš balsu, da nakon pušenja kad se lula ohladi, izvadiš to drvce van! Da se ne bi sve usmrdilo nakon nekog vremena. Inače, ako koristiš balsu, ja sam ponekad (doduše vrlo rijetko) pušio dvije lule praktički zaredom i onda sam bacio balsu.

Iz Savinellija su napisali mislim čak tri do četiri puta da možeš koristiti jednu balsu, ali to mi se čini previše. No, ako koristiš isti duhan, vjerujem da je i izvedivo, pogotovo ako između pušenja sušiš to drvce: opet mislim da su malobrojni koji to rade.

Probaj dakle sve! I s adapterom i bez njega, ali i s balsom! Možda ti je zgodno sad kad se učiš koristiti tu balsu jer će ti nešto ublažiti jačinu duhana i povući će sav kondenzat u sebe tako da sigurno ne ćeš imati problema s grgljanjem lule; što zna biti češće kad je lula nova! Kažem možda ti je zgodno da koristiš tu balsu sad kod upušivanja lule, a onda pređeš na adapter. Tako sam ja upušio nekoliko svojih Savinellica kad sam startao.

Marko1980, Sokreos, Polerouter and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty12.04.21 21:28

Slajs je napisao/la:
...ako koristiš balsu, ja sam ponekad (doduše vrlo rijetko) pušio dvije lule praktički zaredom i onda sam bacio balsu.
Iz Savinellija su napisali mislim čak tri do četiri puta da možeš koristiti jednu balsu, ali to mi se čini previše.
...možda ti je zgodno da koristiš tu balsu sad kod upušivanja lule, a onda pređeš na adapter. Tako sam ja upušio nekoliko svojih Savinellica kad sam startao.

To je to... Upravo ću tako. Slažem se u potpunosti.
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 11:42

I samo da se ponovim, uzalud sve to ako ne probaš Escudo. duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 13:31

Marko1980 je napisao/la:
I samo da se ponovim, uzalud sve to ako ne probaš Escudo. duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064
Upisao sam u svoj rokovnik kao prijedlog za probu... Doći će sve na red...

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 13:45

Marko1980 je napisao/la:
I samo da se ponovim, uzalud sve to ako ne probaš Escudo. duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064

Mislim da mi moramo tu pokrenuti neki kult sljedbenika Escuda! Imamo šanse za finu kongregaciju! puffy

Marko1980, Sokreos and PerB like this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 19:00

Marko1980 je napisao/la:
I samo da se ponovim, uzalud sve to ako ne probaš Escudo. duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064
Pogledao sam na tobaccoreview.com i ima 419 recenzija i jako dobru ocjenu (3,5 od 4). I ono što mi se sviđa, duhan je u obliku žetončića. Nego, ima li ga u RH za kupiti? Možda u Zagrebu jer tu i tamo navratim poslovno.

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 19:01

Marko1980 je napisao/la:
I samo da se ponovim, uzalud sve to ako ne probaš Escudo. duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064 duvani za pocetnika - Page 4 171190064
Pogledao sam na tobaccoreviews.com i ima 419  recenzija i jako dobru ocjenu (3,5 od 4). I ono što mi se sviđa, duhan je u obliku žetončića. Nego, ima li ga u RH za kupiti? Možda u Zagrebu jer tu i tamo navratim poslovno.
[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 19:22

nick_praskaton je napisao/la:

Pogledao sam na tobaccoreview.com i ima 419  recenzija i jako dobru ocjenu (3,5 od 4). I ono što mi se sviđa, duhan je u obliku žetončića. Nego, ima li ga u RH za kupiti? Možda u Zagrebu jer tu i tamo navratim poslovno.

Nažalost nema ga u EU, samo USA.

Marko1980 and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 19:56

[You must be registered and logged in to see this link.] a ti misliš da bi za tebe ostalo Escuda u Zagrebu pored nas Escudoljubaca? Baš si komičan! Laughing

Branislav, Marko1980 and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 20:27

E jbg. Nisam znao da je to toliko popularan. Da sam znao, prije tjedan dana mi došao barba iz NY. Sad ću morati pričekati do ljeta...
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 20:37

Dobro, vidim obavio si solidnu kupovinu. Mislim da će ti Piccaddilly biti prejak i preintenzivan. Artisans pak zna doći prevlažan i onda može speći. Prije pušenja ga pustiti na komadu papira 15 min da se prosuši.

Ja bih preporučio, od kod nas dostupnih duhana, definitivno Savinelli English kao uvod. Mekan je i nježan i u suštini jako dobar duhan.

Pazi uvijek da se lula ne pregrijava jer će ti zakiseliti i duhan i lulu. S filterima se igraj i probavaj. Ja danas neke duhane s filterom pušim jer su mi super samo s filterom.

Plumcake je sam po sebi acquired taste duhan. Za početnika nikako nije jer je kompliciran.

He he, a ja imam Escudo doma baš ću ga zapaliti. Puno je bolji od Dunhill de luxe navy rollsa koji niš ne vredi.

Još jednom pohvale svima baš je lijepo vidjeti da se forum skroz rasplamsao (pun intended). bounce

bayro, Branislav, Vortimejovrh and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
ilustrišimuš Batorić
Prva lula
Prva lula
ilustrišimuš Batorić


Broj postova : 71
Join date : 25.04.2020
Age : 33
Lokacija : Zagreb

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 21:07

Leo je napisao/la:


Pazi uvijek da se lula ne pregrijava jer će ti zakiseliti i duhan i lulu.

Izgleda da se to meni desilo na jednoj luli. Very Happy Koji je lijek?
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1223
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 21:26

ilustrišimuš Batorić je napisao/la:
Leo je napisao/la:


Pazi uvijek da se lula ne pregrijava jer će ti zakiseliti i duhan i lulu.  

Izgleda da se to meni desilo na jednoj luli. Very Happy Koji je lijek?

Sol i alkohol. Ima na forumu detaljno objašnjenjo. Isprobao, i radi.

ilustrišimuš Batorić likes this post

[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty13.04.21 23:15

Leo je napisao/la:


Ja bih preporučio, od kod nas dostupnih duhana, definitivno Savinelli English kao uvod. Mekan je i nježan i u suštini jako dobar duhan.


Složio bih se, i meni se sviđa. Jesi probao Savinelli The Balkans?

nick_praskaton likes this post

[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty14.04.21 16:26

Nisam još. Traje borba između znatiželje i grižnje savjesti zbog punog cellara. Je li dobar?

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty14.04.21 19:01

Ja sam u istom problemu, zato i pitam...
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty18.04.21 1:28

vezano za onaj adapter umesto filtera, imao sam ih par komada, i ako vi znate gde su, znam i ja. toliko koliko su potrebni. ta rupa za filter mu još dođe korisna zbog vrtložewa i hlađewa dima. bar ja imam takav utisak.

dado, Marko1980, Vortimejovrh and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty18.04.21 4:00

I moji u smeću.

ssekir75 and nick_praskaton like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Sponsored content





duvani za pocetnika - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: duvani za pocetnika   duvani za pocetnika - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
duvani za pocetnika
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Preporuka za pocetnika
» Potcenjeni Duvani
» Duvani u rotaciji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: