Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Upravo ste kupili/nabavili duhane...

Go down 
+40
Saymoran
GrⒶna
Lakeman
PurgerVž
FajkaSt
Nikša
dalam666
DeathSpade
Ivan Habdija
Pantarei
nick_praskaton
oliohardi
ivek
Ignoro
dado
PerB
Vortimejovrh
ssekir75
Davorin
Marko Lepi
Lodir
v.milan
Vucko22
Matko
ilustrišimuš Batorić
Polerouter
Rale
Branislav
vpetrovic
bayro
Leo
Majka
SanjinRI
Marko1980
fra_Perica
Slajs
babaq
wranjo123
Sokreos
G.S.Patton
44 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Next
Autor/icaPoruka
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1241
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 14:03

Pantarei je napisao/la:
...da probamo i tu virgniju[You must be registered and logged in to see this link.]

Meni je bila dobra, ali kad je suha i kad se sporo dimi. puffy

Pantarei and Rale like this post

[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 41
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 16:34

v.milan je napisao/la:
Pantarei je napisao/la:
...da probamo i tu virgniju[You must be registered and logged in to see this link.]

Meni je bila dobra, ali kad je suha i kad se sporo dimi. puffy

Osusio sam je malo na suncu i napunio meericu. Upravo je dimim, odlicna tamna virginia, podsjeca me na Capstan

bayro, Marko1980, Rale and v.milan like this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 17:20

Uuuuuu. Misa like...
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 18:37

[You must be registered and logged in to see this link.] ozbiljno?! Capstan je tamna, a Amphorina je baš žestoka crvena Virginia! Možda da ponovno probaš Capstan da se prisjetiš!
[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 19:06

[You must be registered and logged in to see this link.]

Stiglo jucer. 4 paketa, svaki po 8oz, super saver intl i bez problema.

Branislav, Marko1980, Slajs, Polerouter, v.milan, Vortimejovrh and PerB like this post

[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1241
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 19:10

Lodir je napisao/la:

Stiglo jucer. 4 paketa, svaki po 8oz, super saver intl i bez problema.

To je sve jedna narudžba??
[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 19:26

Ne, bila su 4 paketa, kad je bio 15% discount na bulk C&D na SmokingPipes. Ono što sam vidio je da je shipping cca jednak kad naručujem 16oz u jednom paketu ili 8oz pa u 2 paketa, a rizik da zapne na carini puno manji. Zato sam odlučio napraviti 4 narudžbe, svaka po 8oz.

Marko1980, Slajs, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty14.04.21 19:30

Mudro...
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 13:05

Vucko22 je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Doslo jucer uz cestitku carine od 150kn. Nije mi zao uopce. 😄

Pretpostavljam da si ovo naručio izvan carinskog područja EU (izvan EU). Zanima me koliko je ukupno bilo grama u pošiljci, jer  je sukladno Uredbi o visini trošarine na duhanske prerađevine i duhanske proizvode (NN 20/2021) i primjera za izračun trošarine dostupnih na stranici carine razvidno kako se na kilogram duhana plaća trošarina u iznosu od 860 kuna.

Ako je npr. u pošiljci bilo 200 grama duhana (3 limenke i 1 paketić po 50 grama), prema formuli za izračun:

Specifična trošarina po gramu duhana = (specifična trošarina u kunama/1000 grama).

860 kn / 1000 g = 0,86 kn/g

Ukupna trošarina = specifična trošarina po gramu x ukupno grama u pošiljci

0,86 kn/g x 200 g = 172 kune trošarine.

Prema ovome, ako je u paketu bilo 200 grama duhana i ako je ovo naručeno iz trećih zemalja, carina ti je trebala izračunati trošarinu u iznosu od 172 kune. Nije mi baš jasno na koji način su izračnali 150 kuna jer se na duhan ne plaća PDV i carina nego trošarina.

Marko1980 je napisao/la:
Kako sad odjednom opet smijemo uvoziti duhane, WTF??? Bilo je da ne smijemo, dakle ili prođe ispod radara, ili vrate, nije postojala carinska stopa za uvoz nečeg što se ne smije uvoziti.

Ovo još istražujem jer mi nisu jasne baš neke odredbe zakona. Ali kada završim bit će sve pojašnjeno.

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 467
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 13:53

Biće su mu naplatili ovako napamet da je išta Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 171190064
Ja sam naručio sa 4Noge (escudo i neki od briarworks-a samo zbog onih teglica) došlo danas bez ikakvih dodatnih plaćanja

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 14:18

PerB je napisao/la:
Biće su mu naplatili ovako napamet da je išta Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 171190064
Ja sam naručio sa 4Noge (escudo i neki od briarworks-a samo zbog onih teglica) došlo danas bez ikakvih dodatnih plaćanja

Malo sam se raspitao, to je najvjerojatnije greška carinika. Uglavnom, uvoz trošarinske robe regulira Zakon o trošarinama. Kako u Republiku Hrvatsku ulazi veliki broj paketa, životno je da će većina njih proći "ispod radara". Ono što pokušavam točno utvrditi, ukoliko carinik otvori takvu pošiljku, je li ju vraća odnosno "plijeni" ili je "carini" tj. obračunava trošarinu i pušta je u promet u RH. Malo je komplicirano to gradivo jer se u tumačenju isprepliću dva mjerodavna ministarstva. Jedno je Ministarstvo financija odnosno Carinska uprava u okviru Zakona o trošarinama i dr., a drugo je Ministarstvo zdrastva u okviru Zakona o ograničavanu uporabe duhanskih i srodnih proizvoda koji, između ostaloga, u članku 23. stavku 7. zabranjuje prodaju i kupnju preko interneta, kao i prekograničnu prodaja na daljinu duhana, osim elektroničkih cigareta, spremnika za ponovno punjenje i uložaka za jednokratnu uporabu.

Uglavnom, uhvatio sam se toga, pa kada to sto posto sve rastumačim, napraviti ću novu temu u vezi toga.

Marko1980, v.milan and PerB like this post

[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 467
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 14:27

Bravo [You must be registered and logged in to see this link.]

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Polerouter
Peče me jezik
Peče me jezik
Polerouter


Broj postova : 453
Join date : 24.11.2020
Age : 49
Lokacija : Vrbovec

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 14:31

nick_praskaton je napisao/la:

Uglavnom, uhvatio sam se toga, pa kada to sto posto sve rastumačim, napraviti ću novu temu u vezi toga.

Krajem 2019. sam dobio (telefonski!) poziv sa carine kojim su me obavijestili da je kod njih moj paket koji sadrži duhan. Rekli su kako kupovina duhana preko interneta nije dozvoljena te da vraćaju paket nazad (Smokingpipes).
[Vrh] Go down
nick_praskaton
Prva lula
Prva lula
nick_praskaton


Broj postova : 75
Join date : 13.02.2021
Age : 42
Lokacija : Solin (Salona) - Split (Spalato)

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 14:41

Polerouter je napisao/la:
nick_praskaton je napisao/la:

Uglavnom, uhvatio sam se toga, pa kada to sto posto sve rastumačim, napraviti ću novu temu u vezi toga.

Krajem 2019. sam dobio (telefonski!) poziv sa carine kojim su me obavijestili da je kod njih moj paket koji sadrži duhan. Rekli su kako kupovina duhana preko interneta nije dozvoljena te da vraćaju paket nazad (Smokingpipes).

Hvala ti na ovom odgovoru jer mi on zapravo potvrđuje zakonsku regulativu. Prema tome, a i životno je to tako, da vrijedi ona uzreka APP (ako prođe, prođe). Veliki broj paketa dolazi i vrlo je vjerojatno da će nešto proći "ispod radara". Ukoliko carinik otvori paket, onda bi rebao postupiti na ovaj način kao kod tebe. Ali kako smo mi svi ljudi, pa i carinici, neki naplate trošarinu i puste paket. Sada imamo u praksi, kako se to kaže, "neujednačena postupanja".
[Vrh] Go down
PerB
Peče me jezik
Peče me jezik
PerB


Broj postova : 467
Join date : 12.02.2021
Age : 39
Lokacija : Štafilić- Kaštela
Omiljeni duhani : Još ne i već da

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 15:06

Ne šalju svi pakete na isti način, smokingpipes se voli hvalit pa se lipo reklamira na paketu da svi jasno vide tko je pošiljatelj. Drugi su pametniji pa stave ili osobno ime ili njihova kompanija ima neko neutralno ime pa carinik neće puno ni gledat. Da sam ja carinik svaki paket na kojem piše smokingpipes bi otvorija. Jasno je da ćeš tu ili naplatit carinu ili PDV ili nešto tome slično ili kako [You must be registered and logged in to see this link.] reče Vratit paket nazat. Meni su osobno ti s smokingpipes (bar ono na YouTube) bezveze pa ne želim ništa od njih naručivat, ima i drugih Amera

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 16:31

SP tvrdi da ima obavezu deklarirati sadržaj paketa na vidljivom mjestu, što im i vjerujem, tako da naši carinici ne trebaju ni otvarati paket. Točno vide koliko kojeg duhana i po kojoj cijeni je unutra prema deklaraciji. No onda još uvijek udave da im dostavite račun da si naplate ležarine, odn. tako je bilo dok se još carinilo, a sad dok sve što mogu je poslati natrag, pošalju natrag. Pitanje je samo hoće li čitati deklaraciju ili ne.

Zato ja uvijek SP-u napomenem da upotrijebe najmanju moguću kutiiju u koju pošiljka stane, inače vole nametati papira i paket bude veličine košarkaške lopte, a unutra 2 x 50 grama duhana. Dvije C&D limenke od 2 oz. stanu u najmanju kutiju, ali ako želite tri, to već ide u veću i privlačit će više pažnje carinika. Neke limenke (STG, MB) stanu i u kuvertu, ali opet ako ih je previše u jednoj pošiljci, opet će završiti u kutiji...

Branislav and Slajs like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1241
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty16.04.21 17:55

Upravo ovo što [You must be registered and logged in to see this link.] kaže. Jednom su jednu limenku C&D, od 50gr koje su male stavili u kutijetinu i napunili papirom. A drugi put su 100gr duhana, od toga jedna limenka i 2 vrećice, stavili u kovertu pa kad mi je poštar gurao u kaslić dobio sam rubbed out flake umjesto flakea. 😂
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty28.04.21 11:17

Očekivao sam Windjammer a stiglo ovo, zaboravio sam da sam poručio.

[You must be registered and logged in to see this link.]

bayro, wranjo123, Slajs, Rale, Polerouter, v.milan, Vortimejovrh and PerB like this post

[Vrh] Go down
Ivan Habdija
Prva lula
Prva lula
Ivan Habdija


Broj postova : 26
Join date : 24.03.2021
Age : 31
Lokacija : Zagreb

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty28.04.21 11:21

Molim vas drustvo za preporuku !!
Koje duhane bi izdvojili kao dobre iz havana shopa u zagrebu?
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2014
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty28.04.21 11:34

black mallory i latakia flake

Rale and Ivan Habdija like this post

[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty28.04.21 11:58

Amphora original crvena, MacBaren Scottish Mixture i Artisan's blend Ashton.

Ivan Habdija likes this post

[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1241
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty28.04.21 12:06

Ivan Habdija je napisao/la:
Molim vas drustvo za preporuku !!
Koje duhane bi izdvojili kao dobre iz havana shopa u zagrebu?

Evo da dodam na već navedeno, Amphora Virginia.

Ivan Habdija likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty28.04.21 12:56

Ivan Habdija je napisao/la:
Molim vas drustvo za preporuku !!
Koje duhane bi izdvojili kao dobre iz havana shopa u zagrebu?

Iskreno, jedino Amphorinu Virginiju od Pera Jensena! To bih bilo kad tamo kupio, a i cijena je niža od ostalih.

Ivan Habdija likes this post

[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty05.05.21 0:31

C&D Da Vinci,Samuel Gawith Navy flake

Branislav likes this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty10.05.21 11:09

[You must be registered and logged in to see this link.]

Marko1980, Slajs, Rale, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo ste kupili/nabavili duhane...   Upravo ste kupili/nabavili duhane... - Page 14 Empty

[Vrh] Go down
 
Upravo ste kupili/nabavili duhane...
[Vrh] 
Stranica 14 / 41.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Next
 Similar topics
-
» Upravo ste kupili/nabavili duhane...
» Imaj buraza , nemaj duhane
» Kako punite flake duhane?
» Koliko ste lula kupili otkad ste na forumu?
» Ima li recenzija za 4noggins duhane

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: