Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u

Go down 
+13
420blackadder
LenkoSmrk
svigi
gavran11
savate
Leo
G.S.Patton
ssekir75
Damir
Antiša
Davorin
bayro
dean
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty03.02.11 3:37

Ma da je i u skrniclu! Cool
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty03.02.11 8:15

pa baš se s time ne slažem.... imali smo sreću da je nekako istodobno bayro nabavio jednu kutiju ( limenku ) vintage BS, kada su nekako doplovile i vrećice i neke razlike stvarno nije bilo, minimalne koliko su uobičajne kod raznih lotova istog duhana.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty21.02.11 10:32

Car svih duhana.
Nakon dva sata pušenja još uvijek se imalo u čemu uživati i otkrivati sve slojeve koji se prepliću u ovom vanrednom duhanu.
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty15.06.11 21:21

ako ste malo procitali post, ima puno istine u svemu tome sto je g.l. pease napisao.
odmah da se ogradim, nisam neki ljubitelj BSa,.. mislim OK mi je duhan ali,... nije mi jasno cemu tolka frka oko njega.. ocigledno nije moguce napraviti ponovno tu mjesavinu (opet se pozivam na post od g.l. peasa,.. a i na neke od komentara plemenitih velikodostojnika u klubu, koji imaju kud i kamo vise iskustava ne samo sa BSom,... nego opcenito od mene Smile), a i cemu to?

taj duhan sigurno ne bi imao tu karizmu da ga se moze kupiti u svakom kiosku. to je ko da svi voze samo aston martine!!! a s druge strane to je ko da kukas za prvom ljubavi,.. pa ima jos riba u moru pobogu, okanite se BSa!!!!!!

ma salim se, nemojte ga se okanite, ali i nekukajte tolko za njim!

just my opinion!!!!
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty15.06.11 22:20

Ovaj duhan je znalcima očito velika inspiracija. Nije to baš tek tako!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty15.06.11 22:28

Sve je to od covjeka do covjeka i svatko treba probati sto mu najbolje odgovara jer, kao sto i sami znamo, ukusi se jako razlikuju.
Mene takodjer nije nesto ekstra posebno impresionirao da umirem za njim ali vise je nego dovoljno dobar da bih ga uvijek rado pripalio u nekoj od svojih lula.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty17.07.11 18:27

Dopisujem se s puno lulaša po svijetu..... Ne znam zašto Cool i ovo je dio maila od prijatelja Imada iz Libanona. Stari lulaš, od 76-e, ljubitelj latakije, nije ni čudu, u prvom mu je susjedstvu. Very Happy ukratko, po njegovoj tvrdnji ovo su dva najbliža duhana...
Engleski JE rađen po receturi, ali nema pravo korištenja imena.


[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty17.07.11 18:29

Definitely, one of the best ever ! Remember, I live only 240 KMs away from Latakia ! Smile ...
Also, Cyprus, where some of the world's best Latakia leaf comes from, is 20 minutes away by plane... Wink
You can imagine how well I smoke...

I found the last batch of Balkan Sobranie at a local tobacconist's here... It was two packs of 6 pouches each.
The tobacco was all dried up, so I bought them both for the price of one Wink...
I know the secret to bringing dried tobacco back to life, So I have been smoking very good tobacco from time to time. I have one and a half pouches left, I read somewhere that it has been discontinued, but not to worry, I found some products that are VERY close and another that is identical.

I don't usually tell anyone, but you, I consider my friend. Smile
If you want the same taste and smell, try Balkan mixture from [You must be registered and logged in to see this link.]  ... Smile)) IDENTICAL !
Also, very close are : Elephant Dung, and Synjeco's Balkan (Balkan is also identical)
from Mr Daniel, [You must be registered and logged in to see this link.]  He's always very helpful !
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Alex
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty17.07.11 19:02

Našao...ali 25 grama Balkan mixa košta 5,20 funti (43,90 kn) Evil or Very Mad

Synjeco Blends su jeftiniji,50 grama za 10 dolara (52,40 kn) ...


Zadnja promjena: Alex; 17.07.11 19:24; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty17.07.11 19:23

Ukoliko je istina sto Imad kaze po pitanju vjernosti replike, za prave ljubitelje BS-a to i nije tako strasno, IMHO.
[Vrh] Go down
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty19.07.11 13:38

Alex je napisao/la:


Synjeco Blends su jeftiniji,50 grama za 10 dolara (52,40 kn) ...

Nije 10 USD, nego 10 CHF. Sto je i opet cijena kao Petersoni i Savinelli kod nas.
Jedino sto treba dodati jos i postarinu...

Upravo pusim predzadnju lulu BS-a! bounce
[Vrh] Go down
http://sismis.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty23.07.11 19:00

Jadan! Stvarno si bez duhana! Referentu za logistiku! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty14.10.11 21:04

Ne nalazim zamjerku novom BS-u. Laughing
[Vrh] Go down
http://sismis.com
Gost
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty14.10.11 21:51

Znaci, stiglo?

Pofurajte to prema Aljmasu, da se malo divim dizajnu limenke.
Wink
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty14.10.11 22:02

stavljam vlažiti vrečicu originala Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
svigi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
svigi


Broj postova : 177
Join date : 19.05.2011
Age : 54
Lokacija : Velika Gorica

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty14.10.11 22:04

A ja prosusivati konzervu novog.
[Vrh] Go down
http://sismis.com
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty22.07.12 0:14

Ponovo dostupan na CupOjoes...Pa ko voli nek' izvoli...Moj paketić je već na putu leta
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty22.07.12 8:55

Hvala na info, stari lisci znaju koja je to delicija😄
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty22.07.12 11:02

Nadam se potvrde sa strane starih lisca, da se ne radi samo o duhanu čuvenog imena, nego da se stvarno radi o duhanu koji vredi ime kojeg nosi puffy
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty22.07.12 17:30

Mislim da imaš naša opažanja negdije na forumu. Švigi je nabavio kanticu "novoga" za klub. Usporedili s starim i to je to..... Very Happy Vrhunski duhan, vrlo kompleksnog okusa... za prave ljubitelje orijentala/latakije
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty22.07.12 20:08

Pošto je jako rijetko na trgu, a i zalihe su za sada male, ovaj duhan zapalim kad su stvarno posebne situacije i raspoloženja. Probao sam prilično duhana, za koje se kaže da su dobra zamjena za BS...Kad poslije svega povučeš par dimova ovog pravog, skužiš da zamjene nema. Jednostavno, savršeno, bogat i jak duhan, puno kompleksniji od Sasienija, supremea, Stanislawa Cool ...
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty23.07.12 7:25

Čitao sam o novom, ali sam skeptičan dal se radi o istom novom. Izgleda da se radi.
Ak bude sreče, donese to deda mraz Very Happy

Gavrane hvala na obavjesti, a Papa Štrumf na potvrdi puffy
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty23.07.12 10:58

Da, samo, koliko ja vidim, a molim da me se ispravi ako se varam, na CupOJoe's je dostava te fine delicije podosta skupa. Piše tamo da je shipping za USA oko 6 dolarjev, dok je za ostale zemlje oko 40 zelenih šuškavaca.

Na to dodamo 12.99, koliko otprilike košta jedna piksna i imamo 52.99 dolara za 50 grama duhana.
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty23.07.12 16:05

Teta Melissa je kontaktna osoba. Sve se može dogovoriti, ako ju uspiješ šarmirati Cool .Jako ljubazna gospođa (negdje se je već pisalo o tome)
Ovo što navodi Guja je najskuplja tarifa...postoji i jeftinija 1.classmail int., šta u prijevodu znači da na 3 piksne duhana dodaš otprilike 14$ poštarine, tako da je još uvijek podnošljivo...samo Melissu moraš zbariti prije plaćanja , da ti pošalje "invajt" na mail za 1.class mail .... A onda se nadaj da će ti paketić proći bez carine (obično na 2 ili 3 piksne pali, a koliko znam u Cro prolaze i veće količine!). Ako se radi o boljim duhanima koje nemožemo nabaviti u EU(BS, Esotericini duhani, GLP, McClelland, 4noggins...), svejedno se isplati. Stvar svakog od nas šta preferira.

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty23.07.12 17:59

Sve što je gavran napisao stoji, na kraju svaka firma ima neku tetu Mellisu Very Happy Švigi bi mogao više o tome napisati.... Very Happy Istina skuplji je od ostalih duhana, ali legenda ima cijenu ....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» HU OBW Balkan Passion
» Brebbia: Balkan
» Balkan Sobranie na Smokingpipes
» Stanislaw: Balkan Latakia
» Erinmore: Balkan Mixture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: