Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u

Go down 
+13
420blackadder
LenkoSmrk
svigi
gavran11
savate
Leo
G.S.Patton
ssekir75
Damir
Antiša
Davorin
bayro
dean
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/icaPoruka
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty23.07.12 22:42

Mogu potvrditi sve navedeno, što su uvaženi Davorin i Gavran rekli, jer se u međuvremenu, nakon postavljanja ovog mog posta, javila gospođa Melissa, i bez problema dala do znanja da bi se moglo za 14 dollara dobiti i više tih zlatnih kutijica s delicijama, iako je napisano da je moguće uzeti samo jednu po glavi.

Tako da je, eto, ipak ispalo podosta povoljnije no što sam mislio, iako na prvu, oni podaci zaista jesu takvi kao što sam ih naveo. Samo ne računah na dobrotu gospođe Melisse i Zeusa, olimpijca, koji štiti nas lulaše Very Happy Cool
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty23.07.12 23:03

Više od jedne po glavi scratch. Izgleda je upalio slavonski šarm...čestitke Laughing
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty22.02.14 7:27

da dignem malo temu iz zamrlosti... da li je to [You must be registered and logged in to see this link.]??

ako je, onda je cijena smjesna..
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty22.02.14 8:26

naravno da nije to, ali je navodno vrlo slicno. ima na forumu ljudi koji su probali pa ce ti znati reci vise.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty08.10.17 21:08

Dakle, da rezimiramo! Danas smo u Klubu degustirali novi Sobranie koji sada proizvodi J.F. Germain i Sin.
Kao prvo, to je samo ersatz buduci da ne sadrzi jenidze duhan koji mu daje karakteristicnu aromu.
Kao drugo, nije bomba jer je bio namijenjen za cjelodnevno pusenje.
Kao trece, nekad je bio najpristojniji pristupacni duhan koji je bio dobre kvalitete na svakom kiosku.
KAO CETVRTO> danas ima duhana koji su finiji, kvalitetniji i bolji. Svaki hype oko ovog duhana je cista nostalgija.
Kao peto> Ima Blue Mountain i Black House i drugi koji su mu dosta blizu.
Et voila!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty08.10.17 21:32

Apsolutno se slažem. To nije niti sjena onom originalnom Sobraniu što smo ga pušili u Korzu, niti onom južnoafričkom Sobraniu kojega smo pred desetak godina nabavili i opustošili sve Wesleyeve dućane od Durbana do Johannesburga, a o čemu je pisao i strani tisak! Rolling Eyes
Ovo je pristojan duhan, dapače dobar cjelodnevni duhan, ali  ništa više od toga!  
Blue Mountain i Black House su bolji, a što Leo kaže, danas ima mnogo, mnogo boljih duhana od ovoga!
No, sada kada sam već otvorio limenku, i popušiti ću ga!

Mali update: Mislim da je Balkan Sobranie završena priča, treba ga spremiti u neki pretinac svoga sjećanja, pamtiti ga kakav je nekada bio i to je to!
Cornell & Diehl,  moj omiljeni Peter Stokkebye i Arango imaju danas  vrhunskih duhana koji se lako mogu mjeriti sa Balkan Sobraniem.  
BS treba prepustiti povijesti, kao i Princa Alberta, Flying Dutchmanna, Troost i ostale duhane koje smo nekada pušili. Tempi passati!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty09.10.17 7:27

Nemoj princa alberta, pri kraju sam , ali ima jam hadar jos pol kile tako da ce bit do bozica. 😁😁
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty09.10.17 8:12

A kako tek žalite za ekstra duvanom! dva pijana
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty09.10.17 11:19

Ima kod mene vrećica ORIGINALNOGA, pa na proslavi 10 godina foruma... tko dodje..sherlock

a inače sve što je Leo, a bayro potvrdio, stoji. Kao gulaš od govedine u koji je netko zaboravio dodati govedinu Rolling Eyes Jeniđi je vrsta posebnog aromatičnoga duhana, koji je očito danas nedobavljiv. Mali sivi listići, koji su izgledali kao da je duhan počeo pljesnjiviti, a davali duboku kremastu aromu, i dugotrajni retrogusto... da stvarno je bio dobar duhan. Definitivno danas ima boljih duhana od ovog pokušaja uskrsavanja nostalgije...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty10.01.18 20:07

Kako neki upućeni članovi našeg malog društva znaju, prodao sam stan pa sam bio prisiljen prostor evakuirati i isprazniti (čitaj: ili baciti stvari i namještaj ili  ga odnijeti nekuda).
No u svakom zlu ima i sreće, pa sam tako u hrpetini već zaboravljenih dokumenata i predmeta našao dvije limenke Balkan Sobrania za koje se sjećam da sam ih kupio u Veneciji u sprnju 1982. godine. Naime, jedna situacija me veže baš za taj izlet u Veneciju.
I vidi vraga, jedna je kutija bila prazna, no druga je bila virgo intacta, još sa markicom talijanskog državnog monopola (MONITAL za stare poznavaoce!) Naime, tada se Balkan Sobranie prodavao u svakoj tabbacheriji pod normalno.
Labilan kakav već jesam, naravno da sam otvorio limenku staru gotovo 36 godina, duhan u savršenom stanju, ima i onih bijelih plijesni yenidjea, uzeo jednu dragu staru Savinellicu iz istog razdoblja i.....to nije to. Ili sam ja u svojoj glavi zamislio nešto drugo, ili smo ga jednostavno "prerasli". Daleko od toga, odličan je to duhan, ali....ali....
Možda će zvučati heretički, ali meni su i Commonwealth i Proper English i recimo Pirate kake bolji duhani od njega.
No u svakom slučaju, donijeti ću ga u nedjelju, pa neka cijenjeni publikum odluči!
No, evo i fotke; i ne žicajte me limenke, već su rezervirane!

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty10.01.18 20:39

mislim da si vrlo točno definirao s onim "prerasli" ..... uz današnju ponudu latakijskih duhan, pa čistom matematičkom logikom, na tisuće blendova mora biti i određeni broj ... izvrsnih... Ipak smo mi pušili BS, u doba dok se takvih blendova moglo nabrojati na prste, dobro dvije, puffy ruke... Ipak BS će ostati nešto kao Građanin Cain i Treći čovjek... kategorija... samo za sebe... lula
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty10.01.18 20:47

Oko toga nemamo dvojbe prijatelju, ni ti ni ja! A uz ova dva nabrojana filma, ja bih dodao još i "Casablancu"!
No sve su to teme za nedjeljne ugodne razgovore uz Balkan Sobranie iz 1982!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2008
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty10.01.18 23:16

nažalost nisam imao priliku pušiti bs, a još mi je više žao što neću biti s vama na proslavi rođendana u nedjelju da ga probam. jedini duhan koji sam pušio s yenidjeom je mclclellandov yenidje highlander i čitao sam neke recenzije da je vrlo sličan BS-u. može li netko usporediti tko je pušio oba?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 6 Empty

[Vrh] Go down
 
Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u
[Vrh] 
Stranica 6 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» HU OBW Balkan Passion
» Brebbia: Balkan
» Balkan Sobranie na Smokingpipes
» Stanislaw: Balkan Latakia
» Erinmore: Balkan Mixture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: