Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u

Go down 
+13
420blackadder
LenkoSmrk
svigi
gavran11
savate
Leo
G.S.Patton
ssekir75
Damir
Antiša
Davorin
bayro
dean
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty30.05.08 23:26

Pa sada od kada postoje pošte i slične organizacije, stvarno nije problem da dođe i iz JAR-a istina za Njemačku... ( loža zna o čemu pričam )
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty30.05.08 23:33

Još čekam da mi se Španjolci jave...
Veza iz Durbana se danas javila, samo je malo pomiješao cigare i duhane (navodno postoje i neke cigare istog imena - pojma nisam imao do sada) - naime on mi je u svoje vrijeme slao "Cohibe" po smiješnim cijenama, pa sam ga sirotinju zbunio, sad sam mu objasnio da trebam duhan za lulu i čekam odgovor danas - sutra! Ma vjerojatno će biti otvoren još jedan kanal prema bratskoj i nesvrstanoj JAR!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty30.05.08 23:37

BS cigare, svašta ću naučiti pod starost. Živila bratska JAR samo da tamo nisu ...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty30.05.08 23:49

...One odvratne rasističke bjelčuge! :primitive2:
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty31.05.08 0:22

Cjena je 58 randa, prema kuni je odnos 0,62. Stvarno povoljno. Govorim naravno za 50 g. Sutra u Korzu ćemo skovati ratni plan i pokrenuti proces.

Izgleda da bi se i kod nas moglo uvesti duhan, mislim službeno. Danas razgovarao sa svojim advokatom.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty11.06.08 14:42

Danas imao osrednju gužvu na poslu, ali ipak preveliku jer sam se trebao naći sa dr. Gumbasom i to sam zeznuo. To znači da sam imao vremena za tri manje lule duhana. završio s BS. Kao što Bayro napisao: Legenda živi.... Stvarno najbolji duhan koji sam ikada kušao.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Beluga
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty01.09.08 15:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty01.09.08 19:21

Ček, ček, Beluga - je li to stvarnost ili samo "fasada"? bounce
[Vrh] Go down
Beluga
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: BS   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty01.09.08 19:46

bayro je napisao/la:
Ček, ček, Beluga - je li to stvarnost ili samo "fasada"? bounce

Naravno fasada... Wink
Kod nas bi rekli “spolja gladac, a unutra - jadac“. Čak je i miris iz konzerve posle par godina nestao, a sada je samo zgodna kutija... Crying or Very sad
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty18.09.08 9:03

Evo što piše jedan od naših uglednih dobavljača B.S-a! Vrijedi se potruditi:

About 1.15 a big fellow with a small, bristly, handlebar moustache and wearing a baseball cap, strolls into the shop. He appears to be on a mission. He looks at me and says in a broad Southern (US) accent “I’ve come 9000 miles to see this shop”. He turns away and surveys the shop for a full minute or two then continues “Where is the Sobranie Smoking Mixture? My friend in Pretoria said I was sure to find some here. He said to me whatever I did on arrival in Johannesburg, don’t miss out on going to Rosebank. So here I am. I’ve visited your website, and now I’ve seen you for real.”
I apologised that I was going to have to disappoint him: “I’ve been unable to get supplies of Sobranie tobacco for a couple of months.” When it was available we carried large stocks, much of which was shipped to the USA and some to Europe as well as to Russia, Croatia, and other exotic (for us) destinations, and even to the UK - where it is made! He was aware of the strange set-up in which Gallaher, now owned by Imperial Tobacco (another UK company), manufacture the tobacco but can’t sell it in the UK. Unfortunately he couldn’t tell me the reason for this. Our orders haven’t been cancelled, but we haven’t a clue as to when we might receive supplies.
We chatted for a few more minutes, and I mentioned that we had a good substitute in our Houseblends. His eyes lit up, but I could sense a feeling of doubt. I opened the bottle of No.50 Oriental Mixture and passed it to him. “Now this smells great”, he sniffed it more deeply.

Uvijek je netko nekome egzotičan!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty18.09.08 20:55

Ha ha jesmo face, u svijetu se priča o nama............
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty18.09.08 22:02

Eto, sad smo mi još postali i egzotični! Možda bi crnčadija da nas subotom vidi to doista i pomislila! affraid
[Vrh] Go down
Beluga
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty19.09.08 7:13

Jedino je pitanje ko je kupio “Gallaher“... ”Imperial Tobacco“ ili JTI (Japan Tobacco International)... Ja sam došao do nekog podatka da je to JTI...

Plašim se samo da BS ne bude kolateralna šteta multinacionalnih berzanskih mešetarenja...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty19.09.08 7:29

I ja sam negdje načuo da su zapravo Gallaher kupili Japanci. Sad se suhan više neće zvati Balkan Sobranie, nego Fuji Sobranie!
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty19.09.08 19:13

Ja sam jednom spomenuo na kružokima da su Japanci u igri.

"Gallaher is part of JT International, whose headquarters are in Switzerland. JT international employs around 24,000 people and operates in over 80 markets."

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Beluga
Gost
avatar



Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty30.09.08 8:00

I još malo novih saznanja... Laughing
fabrika u Engleskoj je zatvorena, navodno prebačena na istok (Češka-Slovačka-Rusija)... uz mogućnost da ova u Češkoj i Slovačkoj ne proradi/prestane da radi... ostaje Rusija...

Generalna opaska insajdera je da svakako neće dozvoliti da se brand BS ugasi makar i na štetu JTI-a.

Ostaje nam samo strpljenje... bounce
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty30.09.08 8:04

Iz tvojih usta u Božji razglas. Bilo bi dobro da ga proizvodi češki Mostex. Oni imaju iskustva sa blendiranjem sličnih duhana - recimo Stanislaw - Balkan Latakia je njihova mješavina, a on je po svim parametrima najsličniji Sobraniu!
A strpljenja naravno imamo!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty30.09.08 22:16

Ovo su loše vijesti, ovo upravo zvuči kao najgora verzija, kada nešto hočeš ugasiti samo, fiktivno, preseliš na istok............. Tužno, početi ću svoje male zalihe štedljivo dimiti. Istina da je Stanislaw sličaj ali falu mu ono nešto... neka sitnica da bude BS. Od svih zamjena za Bs, a puno sam ih probao, sve su samo druga zamjena...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty16.10.08 19:22

Evo OPET Exclamation za malo starije... (Stalno imamo neke rubrike za "starije" - kao godišnja okupljanja prvoboraca) Laughing

[You must be registered and logged in to see this link.]
Spoiler:
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty16.10.08 20:50

dobro da nije pionira :-))))
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty16.10.08 21:43

E da mi je kutijica te medicine! cheers
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir


Broj postova : 431
Join date : 28.01.2008
Age : 53
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Frog morton, Night cap, 965, Early morning pipe, Balkan sobranie

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty02.02.11 10:56

G.L.Pease piše o Balkan Sobranieu:

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
http://www.popupmedia.hr
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8260
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty02.02.11 18:09

odličan članak, makar se možda baš ne bi složio sa svime što je gospodin GLP napisao...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17115
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty02.02.11 20:15

Niti ja! Šta se samo raskokodakao o tome da vrećice nisu valjale (eh taj perfekt!). Mi koji se sjećamo i limenki i vrećica znademo da nikakve razlike nije bilo!
Barem je mi nismo osjetili! Papa Štrumf bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty02.02.11 22:52

ne bi se ja bunio ni da je u vrecici, samo da ga nadjem bar da probam tu legendu... Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u   Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u - Page 4 Empty

[Vrh] Go down
 
Mitovi i legende o Balkan Sobranie-u
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» HU OBW Balkan Passion
» Brebbia: Balkan
» Balkan Sobranie na Smokingpipes
» Stanislaw: Balkan Latakia
» Erinmore: Balkan Mixture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: