Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Mixture Scottish Blend

Go down 
+37
Slajs
Marko1980
wranjo123
DeathSpade
dado
G.S.Patton
bayro
babaq
Leo
Branislav
Sokreos
pipeclubsi
myko79
McMahir67
ssekir75
milo
Karlo
Majka
Rakija
Capt. Horatio MacAllister
Tomo1978
picipl
jaky1
fatjoe
samper
Juan da Nova
kamarad igorrr
fićo
gstaraz
PecaLula™
LenkoSmrk
MOVESHAKER
imnik
savate
Davorin
dean
Antiša
41 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty18.08.11 17:34

Kad smo u klubu uglavnom "die hard" latakijaši! Ali Scottish blend teško da bi se uklopio u aromatike, niti može ići u istu grupu sa raznim Plantama ili drugim aromaticima. Meni je što ga više pušim sve bolji i bolji i šteta što ga imam samo jednu vrećicu...
Izgleda da ću morati do Hvara/Hvara, a to je 40 km loše otočke ceste. No što se mora - nije teško!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty18.08.11 20:43

Sve se slažem, pravi everday duhan..... i stvarno ima dobru room notu, kada ne smeta moju gospoju..... sve jasno.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty18.08.11 21:15

Moju sve smeta ali cu se sloziti s vama, ovaj jako lijepo nagradi osjetila kad se polako i pazljivo pusi.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty18.08.11 21:39

grga je napisao/la:
Moju sve smeta ali cu se sloziti s vama, ovaj jako lijepo nagradi osjetila kad se polako i pazljivo pusi.
Upravo tako! To nije duhan za nestrpljive! Laughing
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty18.08.11 23:18

Nije ni čudo što je jedan od najprodavanijih duhana.
Odlična medicina (jedino što se u Svrbiji jako teško nalazi i to ispod tezge)
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty19.08.11 0:15

Zanimljivo, u HR je jedan od najpovoljnijih u 100g limenci.
Suspect
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty17.02.12 21:20

Imao priliku probat Scotisch mixture od Mac Baren-a, još sam "zeleni" ali stvarno aromatic za pušenje kad ti se jaki
aromatici ne puše. Imao sam sreče, da je bio baš prave vlažnosti, i odmah sam ga mogo stavit u lulu.

Ono što je Beluga napisao na prvoj stranici, baš stoji do zadnjeg slova puffy . Da ne ponavljam, sledječi put kad
kupujem za sebe zalihe, ide mi jedna limenka u "špajzu".
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty18.02.12 14:28

Nećeš nikako pogrešiti ako uzmeš i više od jedne limenke i ostaviš malo po strani.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty18.02.12 15:02

Kupio sam za kolegu komplet lulu i pribor, pa je tio imat i duhan, al da ne bude jako aromatiziran, više prirodan.
Hteo sam mu kupit Stanislaw Londonca kao i sebi ali nije ga bilo, i onda bio u dilem Rolling Eyes i setio se da je bayro jako
nahvalio ovog škota, pa mislio neču puno pogrešiti. I naravno slediti bayro , dosad se uvek isplatilo, i ovaj put puffy

Zasad mogu Škota nabavit u blizini bez problema. Ali sa gore spomenutim Londoncem imam probleme sa nabavkom.
Sad sam kontaktirao Austrijskog dilera, ak može on prosljediti duhan do meni najbližje trafike. Ako bude sreče,
napravim si pologodišnju zalihu ove delicije puffy

[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty20.02.12 17:34

scottish je odlican duvan i nikad nije u visku. ja jos imam zalihe iz slovenije od maja prosle godine...
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty20.02.12 20:52

MB Scottish je super, ne prejak, ne premirisljav, taman...
[Vrh] Go down
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty09.01.13 23:47

Ja ga kupih kod Nikole u BGDu, limenka 100gr - 1600din oko 15e i stvarno je dobar.
Miriše lepo što iz kutije što iz lule, lepog je ukusa (kako reče jedan forumaš, stvara ukus meda u ustima). Sad pikiram da probam još nešto od istog proizvođača.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty31.01.13 21:16

Upravo pusim zadnje grame ovog divnog duhana. Odusevio me je u potpunosti, od kutije, mirisa, ukusa pri pusenju...Jedan od boljih duhana koji se mogu naci u BG-u za relativno pristojnu cenu. Sve u svemu divan proizvod.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty06.02.13 8:46

Pitanje za uživače ovog duhana, jel postoji velika razlika kod ovog blenda pakiranog u kesi ili u piksni...
Kupio juče kesu, al me uaintrigirala piksna od 250g Smile
Možda sledječi put piksna? puffy
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty06.02.13 9:30

Po mome mišljenju, ne postoji.

Sljedeći put limenka zato što je veća! Cool
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty06.02.13 9:33

nema razlike, ali dajem prednost piksi jer se duhan u njoj manje mrvi
(ako je prekrupan lako se usitni)
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty06.02.13 14:20

Nisam video razliku, ali piksna je veca sto nije za baciti.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty11.08.13 9:05

Ovo je čudo od duhana.

Kad napuniš lulu ovim duhanom, odmah ti postane jasna ona furka kad stari lulaši usred priče zastanu, prinesu lulu ustima i zablokiraju nepomični svojih petnaestak sekundi...

Definitivno duhan za preporučiti početnicima, kako bi se naučili pušiti.
Ja ga pušim kad me jači aromatici umore, ali nakon par 100 grama, poželim nešto drugo i opet padne u zaborav par mjeseci... uglavnom 2-3 puta godišnje stučem par stotinjak grama u šutu, i svaki put me oduševi.

Početnici, ako nauče pušiti sa ovim duhanom, nema više fore da če ih bilo koj MB ugristi za jezik, ali u principu, koliko sam skužio puno njih ga se nakon nekog vremena "odreknu" ... to bi se moglo interpretirati na način da je duhan dosadan ?!?
...pa ustvari i je dosadan ako voliš šarati po aromaticima, ali sa druge strane je neka vrsta "baze" za koju znaš da je dobra i kojoj češ se uvijek vratiti kada "ostaneš bez teksta" u moru nepredvidivih aromatika...

Definitivno duhan za preporuku.

Nije pre sladak, nije pikantan, ne usmrdi prostoriju, ne ubije te nikotinom, ne otruje te sa brdo kemikalija... uglavnom "normalan" duhan kojeg bi svako trebao probati.

Rasčlaniti aromu ovog duhana je malo teže, pa ču tu preskočiti i možda se vratiti na temu kad mi se bude dimio u luli.


Zadnja promjena: gstaraz; 20.03.14 8:17; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty31.08.13 22:24

Evo, kao obečano, malo više o ovom duhanu, pošto sam iz bukse izvadio 100 gr. za izguštat se malo, pa da "na friško" napišem malo o aromama, jer je teško po sječanju opisivati ukuse i mirise.

Prekjučer sam otvorio buksu da izvadim teglu škota, kad ono katastrofa... zadnja tegla Shocked 
Od svih duhana koji se kod nas mogu nabaviti, da nestanu bi mogao odustati, ali po škota bi i u Škotsu otišao Very Happy

Odmah sam se obukao i pravac u grad po zalihu, kad nigdije bijele kesice... bilo Navy-a, OC-a, Virginie, Borkuma raznih, nešto Savinellia i Petersona, par Robert McConnella, al Škota nigdije... panika!!!

Srečom danas me nazvala frendica iz trafike da joj je došla pošiljka i 10 vrečica je popunilo rupu u buksi... na žalost nije bilo limenki koje su mi puno praktičnije za skladištiti, al eto, i vrečice su dobre kad je frka.

...dakle... malo o aromama ...

Ovo je definitivno favorit među duhanima koje kupujem kod nas... standardno pre vlažan iz kesice, al ne smeta, lako posušit...
Uobičajena procedura mi je izvaditi 10 grama i ostaviti u polupokrivenoj posudici da se osuši jedan dan... usput ga i protrljam da se sav lijepo razdvoji.

Miris sirovog duhana je odličan... prilično jak i "čudan" u nekim segmentima, pa tako se može i prepoznati i jedna nota mačije pišaline i amonijaka... miris gume, pa do malo standardnijih mirisa meda, sijena, južno američkog voča...

Kod paljenja lule moj omiljeni Burley pokuca na nepce i napuni usta orasima i lješnajkom... lagana Virginia poprati orahe i zalije ih slatkočaom i medom... to potraje par dima; onda dođe faza kada usta napuni sviježina mentola i Virginija se sa slatkoga prebaci na blago kiselkastu aromu limeta... pa nastupe razne aroma voča pojačane tom blagom kiselom notom koja lagano pređe u aromu ruma i prženog šečera...
Sa tog okusa voča prelivenog rumom i šečerom, Cavendish sve to pretvori u kremu koja napuni usta i poželiš da to potraje vječno...
No, ubrzo rum zamjeni Whiskey, pa se sve opet vrati na voče, i što smo bliži dnu lule, to se laganim podizanjem temperature počne naglašavati lagana kiselost u kombinaciji sa slatkočom tipičnom Virginije...

Uglavnom, svaki dim ovog duhana je drukčiji i skoro pa je nemoguče ga malo detaljnije razložiti... taman osjetiš okus koj ti se sviđa; povučeš dim da ga malo bolje osjetiš, kad ono opet nešto drukčije... još bolje... i tako od početka do dna lule...

Ovaj duhan trpi malo više temperature, no u tom slučaju čemo izgubiti mrvicu onih vočnih nota, ali pojačati kiselo slatku stranu.
Meni se najbolje pokazao u manjim lulama sa kračim usnikom di dim malo toplije legne na jezik, i tu dođe do izražaja punoča i gustoča dima, dok se u večim lulama više naglasi Burley.

Ovo je stvarno sami vrh istraživanja aroma koje je Mac Baren pružio svojim pušačima i jako malo duhana mi je leglo bolje od ovoga.

Retrogusto je fenomenalan, i slatka patina koju ostavi u ustima traje jako dugo.

Što se tiče grižnje za jezik, ja nisam imao tih problema, čak ni kod malo toplijeg pušenja, al vidim da se dosta njih žalilo, pa pripazite malo.

Sa ovim duhanom preporučam malo duže pauze, jer sve te arome znaju smoriti malo, a i nepce se navikne na sve to i počne "ignorirati" određene okuse pa onda bude ustvari šteta duhana.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty01.09.13 6:54

zaista si ga lijepo opisao, meni se SB svidja iz razloga sto me podsjeca jako na navy flake, moj omiljeni mac baren.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty01.09.13 15:26

da, i ja ih svrstavam u istu kategoriju (navy, Scottish, Danish), sa time da Navy ima puuno jednostavniji okus...
Usporedbe radi:
- Navy ima onu specifičnu aromu Ruma i vinskih bačvi koja ga prodaje, a koja je u Škotu puno slabija... Škot se fokusira više na vočne i slatke note.
- Navy ima puno razvodnjeniji okus i nema slatkoču i gustinu koju ima Škot

Što se arome tiče, rekao bi da Navy ima tek deseti dio aroma koje možeš u Škotu nači.
Ustvari, dodirna točka im je ja mislim Burley koj je približno istog intenziteta u oba miksa

Sviđaju mi se svaki na svoj način, al Škot me je osvojio.

Probao sam blendat neke kombinacije kako bi Škotu dodao onaj specifičan miris Navy-a, ali na žalost nisam uspio.

Kad malo razmislim, neznam zašto ih svrstavam u istu "grupu" duhana; ali unatoč velikim razlikama, opet su mu nekako slični.

Baš bi volio uletit u Mac Barenov Lab da vidim šta to koriste za dobit tu Rum-Pluto-Vinsku aromu, i kako pripremaju taj njihov Cavendish...
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty20.12.13 8:01

Nakon Vaših proučenih iskustava i recenzije ovog duhana jučer sam ga kupio u kod Goge.Kako nisam imao iskustva s istim, navečer sam ga zapalio i mogu reći da sam se jutros digao sat vremena ranije nego inače da uživam u kavi i ovom stvarno izvrsnom duhanu.Arome su nevjerojatne,umjerene ali ne prenapadne i umjetne..puši se izvanredno...DIVOTA!
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty09.02.14 9:00

Pročitao sam sve što ste napisali i svi ste u pravu (ne, ne nije ovo arbitraža).
Na preporuku  Papa Štrumf  sam nabavio MB skotiša, na prvu me nije oduševio...Na drugu, nije ovo loše... Na treću, Ma nije ovo uopće loše... Svaka slijedeća lula bila je sve bolja i bolja... Volim lakše duhane a ovaj je lagan, prekrasnih okusa, decentan i jako lijepo izbalansiran "pravi" duhan. Ovo bi mogao uz McConnellov skotiš (koji nema ama baš ništa zajedničkog sa ovim duhanom) postati moj omiljeni duhan. Pravi allarounder! Odličan!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty09.02.14 9:52

Slusaj starije  Laughing 
Vecinom su piz.... Ali se nadje i koji dobar savijet  Rolling Eyes 
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty09.02.14 13:54

Davorin je napisao/la:
Slusaj starije  Laughing 
Vecinom su piz.... Ali se nadje i koji dobar savijet  Rolling Eyes 

Ma volim ja i piz...!!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Scottish Blend   mixture - Mac Baren: Mixture Scottish Blend - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Mixture Scottish Blend
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend
» Mac Baren: Navy Mixture
» Robert McConnell: Scottish Blend
» Golden Blend's No 2
» Mac Baren: Mixture Aromatic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: