Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty06.02.08 23:50

Evo kak to izgleda kod čeha..obratite pozornost na broj članova, mada ih je online trenutno kao nas Smile


[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty06.02.08 23:54

Ma ajd samo ih je jedno 50puta više nego nas lula
Mora da su neka velika nacija :geek: lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 8:05

Djeca mi uvijek govore: Kad ćeš tata ponovo zapaliti lulu? Jako im se sviđa miris. Dugo sam bio strastven pušač cigareta a tek zadnjih dvije godine pušim lulu. I sad često zapalim cigaretu ali mi je uvijek žao jer je i okus i miris daleko bolji kad se puši lula. Pravo uživanje u duhanu a i manje se truješ. Jednom sam u jednoj knjizi o lulama pročitao da ako već morate pušiti onda pušite ono što je manje štetno a to je svakako lula. I još jedna stvar.Pušenje cigareta je puno skuplje. Evo i dokaza. Najbolje cigarete koštaju skoro 30 kuna a izvrsni duhani za lulu maksimalno 150 kuna. Ako jednu limenku trošim skoro dva tri tjedna lako je izračunati da je to samo nešto malo više od jedne šteke recimo loših cigareta npr. Largo. Upoznajući sve vas preko ovog foruma sve mi je više neugodno zapaliti i jednu jedinu cigaretu. Hvala dečki. A mlađima samo jedan savjet. Budite svoji! Ne sramite se lule. Lula je i prijatelj i strast. Ako nas bude više promijenit ćemo i kulturu pušenja. Kroz ovu korizmu evo odlučujem da više neću palit cigarete nego samo i jedino lulu.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 11:27

E moj fijumanski prijatelju, ja o tome stalno laprdam na ovom forumu. Kad ovi naši klinci gorke suze liju da im je duhan preskup, pa da je to svinjarija da "Davidoff" košta oko 100 krzna, ja im dokazujem da je to pet kutija "Marlbora" smrdljivog, što pravi odlikaš spraši za dva dana, a Davidoff traje najmanje tjedan dana, ako ne i dulje...
No ne možeš ti to njima dokazati, pa skupo, pa ne valja...
Priuštio bi im ja jedan "Ekstra lulaš" ili "Banatsku ružu"... pa bi više cijenili ovo što imaju! affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 11:31

Btw. u Frankopanskoj ima Davidoffov flake..100g=106kn.Goga kaže da ga ti nisi fumao?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 11:32

Problem je samo u tome što je početni ulog u lule relativno velik, ali je poslije puno jeftinije. Početni ulog je velik zbog toga što bi se lula morala sušiti 48 sati, a to znači da bi trebalo imati najmanje četiri lule u kolekciji.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 11:34

Idealno bi bilo imati 365 (za svaki dan po jedna). lula
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 13:45

Sve zavisi koliko lula pusis. Ali ja i dalje tvrdim da Davidoff ne vrijedi 100 kn.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 14:41

Slažem se sa svime što je ovdje rečeno Wink iako ne mogu reći da se sramim svoje lule. Možda ispočetka mi je bilo malo neugodno kad sam znao zapalit u kafiću pa bi me ljudi čudno gledali, ali brzo me to prošlo pa sad zadimim gdje stignem lula lula na thompsona
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 14:59

Ne Krešo, taj Davidoff flake nisam pušio, budem ga u subotu probao. A ovo cendranje o cijenama, pa to je očaj jedan...
A što se tiče broja lula koje pristojan pušač mora imati - moj stav je poznat: "Priznajem samo sud svoje Partije - znači NIKAD DOSTA!" lula
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 16:11

Vazno da bayro ne visi u Frankopanskoj Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 18:31

Nemoj da ti tata Bajro lijanu pokaže, pa da malo visiš! Twisted Evil
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 18:32

Sve bumo ti izgladili na piva
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.02.08 18:33

Aha, mljac! piva
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty09.03.08 17:15

Bilo bi dobro da nam dragi susjedi napišu malo iz prve ruke kak je situacija kod njih
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 9:42

U stara vremena - negdje pred 25 godina - nije bilo zabrana pušenja. Tako smo lijepo na Filozofskom faksu mogli bez problema kaditi za vrijeme predavanja, sve zato jer je i prof pušio kao Turčin.

Doduše, trudio sam se ne razveseljavati kolegice i kolege nekom jačom latakiom, već sam se držao Clana ili Borkuma.

Sve skupa, po današnjim mjerilima, vrlo politički nekorektno Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 9:43

Dobra stara vremena.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 10:06

Slična priča, Pušio sam lulu na sastancima kolegija u Končaru. (osamdesetih) Nas jedno petnajstak u maloj sali, večina dimi cigarete a ja zapalio lulu. Ubrzo je kolegiji završio jer se nismo više vidjeli....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 12:41

Naravno da me nepušački fašizam smeta i to jako, jer ispada da je pušenje krivo za sve nevolje ovog svijeta, no s druge strane razumijem i one kojima duhanski dim smeta.
No, gledam Austrijance koji su taj problem pušenja na javnim mjestima riješili vrlo razumno i nitko nije nikakvu paniku dizao.
Postoje prostorije za pušače i prostorije za nepušače (ili čak katovi) i to je strogo fizički odvojeno. No, ako nepušač uđe u "pušački" prostor, nema što grintati i zanovijetati, a isto tako bih pušača u nepušačkom prostoru isklepetao takvom novčanom kaznom da mu to više na pamet ne bi palo. Ista je stvar u Češkoj.
Talijani, koji su nacija koja puno puši, kao i Irci, pa i Turci su pak otišli u drugu krajnost, pa su potpuno zabranili pušenje na javnim mjestima, a prema nekim neprovjerenim informacijama (kako kupio, tako i prodao) u Makedoniji se navodno niti na cesti ne smije od nedavno pušiti. To su ekstremi, no nadam se da će se naši vladajući genijalci ipak prikloniti ovom austrijskom "modelu"...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 13:03

Čisto sumljam što se tiče razumnog modela. Naravno da će klepiti najekstremnije što se može, sjeti se samo 0,0 alkohola, pa će onda mjenjati za par godina. Imam osjećaj da su se neki u vrhu naše vlasti rastali s pameti ( ako su je ikada i imali )
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 13:05

To je prijatelju moj dragi izgleda u defaultu: ili vlast ili pamet! Jedno s drugim ne ide! šibanje
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 13:06

Filozofi bi rekli: ili vlast ili moral
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 13:06

Znači mi nikada nećemo doći do vlasti, šutljiva večina :-(((
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 13:09

Na ponudi su tzv. demokratski izbori, gdje ono sto se nudi, nema nikakve veze
sa stvarnim sadrzajem. Otprilike, vulgarno, kao da udjes u cvjecarnicu, a unutra
na izboru, veliki broj usmrdjenih sireva...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty07.05.08 13:10

U stvari, a da pokrenemo prosvjede pred ministarstvom? Kakve smo sreće odmah bi nas ispendrečili....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: