Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa moje tačke gledišta..

Go down 
+20
Lakeman
oliohardi
fićo
T.McR.
kamarad igorrr
foksieloy
Rob590
Matko
Capt. Horatio MacAllister
Antiša
Leo
420blackadder
--muki--
amaru
milo
Davorin
bayro
ssekir75
imnik
Nunki
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 18:39

Eh to je već podložno diskusiji. Granulat, filter, ništa...obradiću i taj moment kasnije, kad ovde apsolviramo osnove i kako se ne obrukati u društvu. : D

U principu, anything goes, nisam a priori protivnik ni granulata, ni ugljenih i inih filtera, ni Danhilovih metalnih šipki, ni adaptera, ali, treba umeti kad, kako, u kojoj luli.

Ideal je i tu ću za sada da zastanem, a posebno ću da obradim kasnije - gorionik, mundštuk, tvoja usta, jezik, nepce, sinusi, nos i tačka. Bez posrednika. To je zanat.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 18:54

Dakle, stigao si do samog dna. Bravo!

U međuvremenu, povremeno si jače potegao, duvan je bio vlažniji nego što treba, konkretna lula baš nije savršeno konstruisana, pljuvačku još nisi naučio da kontrolišeš, uglavnom, stvorio se kondenzat, pa lula brboće.

E, zato zaboravi filtere i slične trice dok ne postaneš AS. Pri ruci su ti uvek: tamper ili plastični upaljač da nabiješ duvan i palidrvce umesto žarača i - čistilica. Takođe ti je pri ruci salveta, parče toalet papira ili nešto poput toga. Kupuj dok se ne izveštiš, skuplje su ali su idealne, one čistilice čiji je jedan kraj uži.

Mirno uguraj onaj uži kraj kroz usnik do samog grotla, sve naravno elegantno, nema nervoze, tebe posmatraju, ti si majstor rituala, zadrži čistilicu nekoliko sekundi i pusti je da upije vlagu i eto tebi opet finog, suvog i hladnog dima.


Zadnja promjena: Nunki; 31.05.10 20:53; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 20:40

Kad bi lule umele da govore...mnoge bi nažalost izjavile da je njihov život tužna priča.


To je kao kad biste uzeli da odgajate avganistanskog hrta, a da ga držite na povocu, nikad mu-joj ne dozvolivši da trči oslobođen stega.


Pustite lulu da živi!


Dakle, popušio si je do kraja, nisi napravio nikakvo sranje, odloži je i pusti je da malo dođe sebi, pre nego što nastaviš da, pre nego što nastaviš da je tetošiš, kako bi ti i dalje davala od sebe.

Ona salveta ranije pomenuta služi da, dok pušiš, naročito ako si recimo, u restoranu, možeš da odložiš tamper, a da ne isprljaš stolnjak.

Ti ti džentlmen, ti si kul, ti nisi bahata svinja.


Dakle, ostavio si lulu da se razumno ohladi, sad je vreme da je očistiš i odložiš.

Mundštuk uvek vrti u istom smeru, nikad nervozno, nemoj da ga polomiš, namučićeš se dok ne nađeš majstora da ti napravi novi, ako si elementarno pažljiv, to ne bi trebalo nikad da se dogodi. Ono cimanje levo-desno i čupanje napolje ili guranje unutra zaboravi, em je seljački, em je opasno po mundštuk.


Dakle, rastavio si lulu. Zavuci čistilicu s onog kraja koji ulazi u telo lule, provuci i to je to. Nikad ne izlaži muštiklu hemikalijama, vulkanit će da ti pobeli od alkohola, posle će da bude povuci-potegni.


Telo lule: gurni onaj širi kraj čistilice, lagano zavukavši prst da se ne isprlja mnogo u grotlo, da osetiš dokle treba da gurneš, kako ne bi pokidao delikatni sloj katrana na dnu. Imaš salvetu, WC papir i slično da elegantno potom obrišeš prst, boli te uvo.

Zaboravi one savete kako treba čistilicu ostaviti 24 sata zavučenu i slične trice i kučine. Samo ti to odrljaj poput savesnog dimnjičara i to je to.

Potom savij sa one strane neuprljane gareži taj širi deo čistilice i prodrljaj onaj deo između muštikle i kanala prema grotlu.

Potom malo raširi čistilicu, oblikuj je u slovo U i kružnim pokretima pokupi gromuljice iz gorionika.

Prethodno okrenuvši se na stranu, da garež ne bi padala po stolu, sagovornicima i tako dalje, ako si u društvu, stavi telo lule u usta i duni, ne prejako, kako bi se garež ravnomerno rasporedila po unutrašnjosti. Idealno, ostavi tako rastavljenu lulu desetak minuta ili duže, a onda je konačno očisti onim pokretima 'U' oblikom.

To je proces, to traje, to je deo predstave s jedne strane, ali, suština je - time čuvaš svoj instrument.


Odloži lulu, ako si u prilici u vertikalan položaj, telom na dole i pusti je da dođe sebi. Što duže, to bolje. Zato i važi ono pravilo da lula nikad nije dosta.


Zadnja promjena: Nunki; 11.06.18 23:43; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 20:47

Ako si u nevolji, pa ti se još puši, a imaš samo jednu lulu - puši je, ali nemoj da ti to pređe u naviku. I najplemenitija lula ima svoje granice i one su veoma uske!

Dakle, trudi se da su ti pri ruci uvek barem tri lule, to je neki minimum, ali je i sasvim dovoljno za ceo dan, pa čak i za neko vreme, ako nemaš izbora. Ponavljam, ovo važi do određenih granica, posle je već silovanje.


Nemoj da bacaš pare, sem ako ih imaš na bacanje, na pribor za temeljno čišćenje lula, to ti neće trebati ako ne siluješ stvari, barem prvih godinu dana, dotle će da ti bude vidnije.


One priče kako valja lulu povremeno čistiti konjakom, viskijem i slično - zaboravi. Čisti ti sebe finim armanjakom, konjakom, singl moltom i sličnim DOK pušiš lulu, a ako zakenjaš, a ne bi trebalo ako se pridržavaš ovih jednostavnih uputstava - uzmi u apoteci alkohol, natopi čistilicu i njome prodrljaj, opet stavivši prst u gorionik, da ne skidaš ono što ne treba.

Ako si baš, baš brljiv, pošlo ti je za rukom da usmrdiš i ukiseliš lulu, pročitaj na ovom sajtu savete na topiku gde se detaljno opisuje kako se vadi iz te situacije solju i alkoholom..
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 20:52

koje se alkohola tice tu cu da kazem da usniku nista ne fali (tj ne vidi se) ako je cistilica navlazena alkoholom. samo pokupi svo djubre i to je to... sad, ako imas pare za bacanje nece joj nista faliti od tih skupih alkoholnih pica,ali to nije neophodno - medicinski alkohol radi posao. bolje ocistiti sebe,kako nunki rece Twisted Evil
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:43

Sem varijante alkohola i soli, moze da se radi i sa vatom koja se stavi mesto soli i natopi alkoholom. Tako se ostavi barem 24 h i prilicno dobro ocisti. Manje je agresivno od soli i time su manje sasne da se zabrlja na nekoj veoma dragoj luli.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:46

Da rezimiram ovaj uvodni deo: ti si deo lule, lula je svoja, ti si s njom u simbiozi, ne smetni to s uma nikad, u protivnom bićeš kažnjen. Bio u gaćama, bio u smouking gaunu, bio u odelu, bio pred ljudima, bio sam, vi ste uvek jedno i ti je tetošiš, da ne bi izazvao njene kaprice.

Kad si sam možeš da prdneš i da to niko ne primeti, ali, da se tako malo vulgarno izrazim i kad si sam s lulom, ona ne trpi sranje, ti si deo nje, ona je deo tebe, svaki pokušaj na silu će se završiti plačno, da ne kažem gorko-kiselo i smrdljivo.

Čovek i lula, all photos by Majda Turkić:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:49

Pališ temeljno i bez žurbe, potom tamperom sređuješ situaciju..

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:52

Dok pričaš, gestikuliraš, štogod, nikad ne gubiš kontakt sa lulom..


[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:53

Uvek keep your cool.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:55

Always..

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:56

koja je cukerica? bounce
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 21:58

Uvek always.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]

Kraj uvodnog dela. Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 22:00

Jel to Denis Latin pustio kosu? Very Happy
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 22:07

Topik je o lulama, nije o čukericama, ali, dobro da ne ispadne da sam neljubazan i da neću da odgovorim - Breguet.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 22:13

Nunki je napisao/la:

svaki pokušaj na silu će se završiti plačno, da ne kažem gorko-kiselo i smrdljivo.

ili opaljenog jezika i nedajboze progorele lule bounce

hvala, vidi se iz aviona da je nesto jako dobro (sat)


Zadnja promjena: ssekir75; 31.05.10 22:24; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 22:16

Upravo tako, Ssekir75.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty31.05.10 22:26

Keko je napisao/la:
Jel to Denis Latin pustio kosu? Very Happy

Džentlmenz kat, ko džentlmenz kat... Cool
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty01.06.10 14:15

dobro branje ta Nunki razmišljanje
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty01.06.10 15:01

blog-orama by Nunki...
odlicno to radis...samo "upri", ja s obzirom na iskustvo nemam sta dodati, a ako ikad odlucis ti ili vjece mudraca izdati knjigu ili ovaj blog...znate sta vam je ciniti i tko knjige izdaje Twisted Evil ...
...cool faktor na 10, uzivanje u dimu na istu mjeru i tipkaj...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty01.06.10 16:01

Odlično! Nunki, ovo čuvamo za knjigu, a možda bacimo i na net dok ti pročešljaš tekst!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty03.06.10 15:39

Uf, sad ste me navukli da napisem od pocetka do kraja.

Okej ako vam se svidja, okej, hvala, nisam ocekivao tako pozitivnu reakciju ali, potrajace, verovatno mesecima, ne piskara mi se bas svakodnevno...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty03.06.10 16:24

Piši kad ti je volja! Nije ni Tolstoj u Ravnoj Poljani jednog lijepog proljetnog dana sjeo za stol i rekao "E sad ću napisati Anu Karenjinu i neću ići čak ni na šekret dok god Ana ne završi pod vlakom, a Vronski ne ode u Srbiju!" puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty03.06.10 16:28

Ma, navukli ste me, krenuo sam da škrabam iz zezanja u dokono vreme, a sad kad je već ovakva situacija, uradiću kompletnu priču, ali, ponavljam, na tenane, baš kao što se i u luli uživa - na tenane. Nix overa roka. puffy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17112
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty03.06.10 16:31

Samo ti piši kad ti dođe volja! Natenane. Nije ni Rim sagrađen u jednom danu! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Sa moje tačke gledišta..
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Moje pipe
» Moje lule
» Moje lule
» Moje lule
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: