Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa moje tačke gledišta..

Go down 
+20
Lakeman
oliohardi
fićo
T.McR.
kamarad igorrr
foksieloy
Rob590
Matko
Capt. Horatio MacAllister
Antiša
Leo
420blackadder
--muki--
amaru
milo
Davorin
bayro
ssekir75
imnik
Nunki
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty03.06.10 17:17

Deo drugi:

NEKO VOLI POPU, A NEKO BOGAMI, VOLI POPADIJU


Ne postoji savršena lula, ne postoji savršen duvan za lulu, postoje povremeno savršene kombinacije i neponovljive su, ostaju zapamćene negde u dnu mozga, možda u smrtnom času taj jedinstveni neopnovljivi ukus i miris učine ispraćaj na 'onu stranu' savršenim.

Lula je individualan alat, ali, nikada ne zaboravi da je lula 'svoj čovek' i da si ti jednako njen partner, ništa manje!

Lule se od pamtiveka puše, u njih se svašta trpa, ali, mi se ovde ograničavamo na biljku duvan i neću da razglabam kako se recimo, pravilno puši marihuana iz ćilama i slično.

-nastaviće se-
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty03.06.10 20:12

jeste, i objasni ti usijanim glavama da se u ovako finu spravu ne trpa to djubre koje je usmrdi i izgori Shocked
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty03.06.10 20:15

Cilj, maltene nedostižan, ali, ko zna, zna, povremeno se ipak događa - je da ti ovo postane Zakon:

O, TI, o, Lulo MOja /ta i ta/, o, mešavino duvana Moja /ta i ta/ imam sve, imam lula, imam zaliha duvana, ali, ne mogu da dočekam da mi se baš ti o, TI, ta konkretna lulo dovoljno odmoriš, ne mogu da dočekam da te napunim baš TIM duvanom i da budemo spokojni kao što smo bili onomad.

E, to je idealan posao. U stvarnosti, teško da postoji, potrudiću se u nekom momentu da opišem kako se ovom idealu približava, a zapravo, opis
če da bude sadržan u kompletnom iskazu, u onoj meri u kojoj je uopšte realno, no, o tom - po tom.

Prvo treba da savladaš osnove, od manira, do pušenja, do izbora kako lula, tako duvana, do izbora pribora, ma, pušenje lule je jedna priča, evo, pričam ti je...
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.06.10 19:32

Nadam se da mi vlasnik sajta i moderatori neće uzeti za zlo, obećavam za uzvrat da ću ovu pričicu da isteram do kraja, samo molim za strpljenje, ne piše mi se svakodnevno, razumejte, ipak sam prezauzet čovek, pritom u izvesnim godinama, a ovo je naše zadovoljstvo i, kao što rekoh, lula i strpljelnje idu apsolutno zajedno.

U međuvremenu, digresiram - evo stanje našeg zasada, nekih dvanaestak varijeteta Čili papričica, čist organic, kontrolisano poreklo semena, mojom rukom kontrolisano poreklo zemlje, pa, ko se pojavi u Beogradu, na Dorćolu u gostima, od sredine avgusta i kasnije, neka se spremi za čili parti.. Ne može da se kupi, može samo da se jede u ovom domu. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]

Prošlogodišnja žetva:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.06.10 19:36

Ovo jako dobro izgleda! A posljedice su vjerojatno ovakve: prdac
A što se tiče godina, o tome ne želim čiti niti riječi; i Papa Štrumf i ja smo stariji, pa se ne damo - još uvijek nam je pubertet najmilije godišnje doba!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.06.10 19:43

Može na prvi pogled da deluje kao off topic, ali zapravo nije! Kapsaicin i nikotin idu ruku pod ruku.

Dakle, ako ne zaboravim, a ako ipak zaboravim, negde pri kraju ovog pokušaja obuhvata poduhvata pušenja lule i jednog od krajnjih nikotinskih zadovoljstava, podsetite me da u okviru recimo nečeg što ćemo uslovno da nazovemo propušteni detalji, napišem nešto više o sadejstvu ovih finih materija...koje u krajnjoj liniji ubijaju, ako se ne konzumiraju razumno.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.06.10 21:14

Ne mogu da odolim, nadam se da će da bude pravilno shvaćeno. Moram da odam dužnu počast Lajki. Nije fetiš, nego je pa makar i ovako fotografisano iz ruke, pokazatelj razlike između fotoaparata koji samo fotografišu i onih koji ILUSTRUJU.

Sve fotografije koje objavljujem bilo gde na ovom sajtu, mimo onih na kojim je moja malenkost (Nikon and Majda Turkić), su Lajka D 3 i Lajka M 9 i pripadajuća sočiva.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.06.10 22:06

Za Za Gabor je jednom rekla da se odrasli muškarci razlikuju od dječaka samo po cijeni svojih igračaka Very Happy , a da imaš lijepe ( i poželjne ) igračke stoji. Ova mali spoj s čilijem i spominjane Leice...... Cool samo naprijed.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty15.06.10 2:28

leica... Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty30.08.10 15:58

Samo da prijavim da nisam zanemario ovaj topik, prosto, kako sam i najavio, potrajace jer nemam dovoljno vremena da se opusteno posvetim ovom piskaranju.

Strpljenja molim, postovane kolege ljubitelji nikotinskog uzitka..
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty30.08.10 17:09

Glavno da si ti nama živ i zdrav! Laughing A za ostalo - kad stigneš. A da smo te spominjali često - jesmo! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty30.08.10 17:34

jesmo jesmo i to samo po dobru Laughing
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty31.08.10 19:12

o nunki se vratio, baš sam se prošli tjedan pitao gde si. Cool
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty10.11.10 22:26

Prijatelji, evo, pročitao sam topik od početka do kraja posle nekoliko meseci i uprkos nastojanjima moje ljubljene supruge da nastavim, meni se čini nekako zaokruženom vinjetom.

Nemam ništa protiv da pišem i dalje, ako mi pomognete sugestijama (prosto mi dajte šlagvort - ja ću to da uobličim u istom maniru kao i do sada).

Što se tiče korišćenja napisanog u bilo koje svrhe, imate moj blagoslov i dozvolu, radite štogod da smatrate da može da posluži bilo kojoj svrsi, slobodno se igrajte, ako želite, lektorisaću, ako ne, nije važno, ne tražim da navodite autora, za ovu svrhu samo sam jedan anoniman nik.


Dakle, čekam vaše sugestije i spreman sam da nastavim.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty11.11.10 9:54

Ima nešto u tome, a za šlagvort ćemo pričekati da se javi naša lokalizirana verziju wikipedie - bayropedia Very Happy. Bayro će sigurno odrediti dobar kurs, a područje je toliko široko, samo treba pravo usmjerenje Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty11.11.10 15:39

bayropedia umrijet od smjeha

Papa Štrumf gde ti je ovo palo na pamet umrijet od smjeha umrijet od smjeha mada nije nelogicno
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty11.11.10 16:57

Moraš ga upoznati uživo pa će ti biti jasno Laughing
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty11.11.10 21:09

zdravlje od boga...
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.11.10 14:42

Uzgred, chillice su se preselile u zimovnik. Moja draga supruga mi je dozvolila da uzurpiram 4 kvadratna metra u radnoj sobi. Lampa je 600W, samo cekam kad ce murija da zakuca na vrata.

Pa im ondaK objasni prisustvo biljaka koje su legalne, u kombinaciji sa prisustvom nenormalne kolicine lula [sa tacke gledista pandura], nekim silnim konzervama u kojima osumnjiceni tvrdi da se nalazi duvan... Mislim, jedino me vadi sto sam u pristojnom kraju i lokalna policija me zna, al ako natrce oni interventni, nadam se da cu stici da mobilnim okrenem 'koga treba' pre nego sto me pritvore. ;-)

[You must be registered and logged in to see this link.]



[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.11.10 18:03

samo se nadam da nece otvarati bas sve konzerve... pogotovo one "u steku"...
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.11.10 18:13

Ma jok, Dorcol je ovo, ovde je opusteno, nije manir da se zabada nos u tudja posla, cak ni policijin, ako nesto zaista debelo nisi zgresio.

Boli koga uvce sto iz moje gajbe isijava ko na povrsini Sunca svetlost od 3 ujutro do 7 uvece..
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.11.10 18:30

pa jes, mozda cuvas ribice... devil
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.11.10 18:33

Tako je. Ribice vole da vide sunce 16 sati dnevno. Tropi, nego sta.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17113
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty14.11.10 23:49

Bayropedia je pročitao i primo na znanje, no bijah u nekakvoj gužvi zadnjih dana, ali ću ti Nunki vrlo brzo nabaciti kakav hint, jer odlično, stručno i pristupačno pišeš! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty15.11.10 0:35

Nunki je napisao/la:
Uzgred, chillice su se preselile u zimovnik. Moja draga supruga mi je dozvolila da uzurpiram 4 kvadratna metra u radnoj sobi. Lampa je 600W, samo cekam kad ce murija da zakuca na vrata.

Pa im ondaK objasni prisustvo biljaka koje su legalne, u kombinaciji sa prisustvom nenormalne kolicine lula [sa tacke gledista pandura], nekim silnim konzervama u kojima osumnjiceni tvrdi da se nalazi duvan... Mislim, jedino me vadi sto sam u pristojnom kraju i lokalna policija me zna, al ako natrce oni interventni, nadam se da cu stici da mobilnim okrenem 'koga treba' pre nego sto me pritvore. ;-)

Ne moras se nista brinuti, samo im dan dovoljno struje. Pazi sad ovo, ukoliko im ne das dovoljno, kasnije ce te "nagraditi" ljutinom.
Smile

Koje su vrste na slici?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Sa moje tačke gledišta..
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Moje pipe
» Moje lule
» Moje lule
» Moje lule
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: